Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Thomas: "Fırtına sonsuza dek süremez, güneş bir noktada doğmalı..."

Washington Wizards point guardı Isaiah Thomas, uzun bir süre sonra ilk beş kadrosuna girmekten dolayı mutluluğunu dile getirdi ve hiç "pes etmeyeceğini" belirtti.

Haber; Sporx.com
Washington Wizards point guardı Isaiah Thomas, uzun bir süre sonra ilk beş kadrosuna girmekten dolayı mutluluğunu dile getirdi ve hiç "pes etmeyeceğini" belirtti.

Thomas, bir buçuk yıldan uzun bir süre sonra dün gece ilk kez ilk beş kadrosuna çizgisine geri döndü ve sadece 25 dakikanın altında 9 sayı, 6 asist ve 2 ribaund ile oynadı.

Thomas, Wizards'ı ziyaret eden Detroit Pistons'ı 115-99 mağlup ettikten sonra muhabirlere "İlk beş başladığım için mutluyum." şeklinde konuştu.

"GÜNEŞ, BİR NOKTADA DOĞMALI..."

30 yaşındaki Thomas, iki yıllık zorlu bir süreye rağmen güvenini korudu ve hala "dünyanın en iyi basketbol oyuncularından biri" olduğuna inanıyor:

"Karanlık günler oldu. Yani, rehabilitasyon vardı. Ve bunu iki yıl boyunca atlatmam zordu. Yalan söylemeyeceğim. Ve zaman zaman beni zayıf düşürmüştü. Ama, fırtına sonsuza dek süremez. Bir noktada güneş doğmalı. Asla bırakmayacağım. Ne olursa olsun. Basketboldan daha büyük olan, gerçek hayattaki durumları atlattım."

"Gerçekten. Çocuklarımın gözlerinin içine baktım ve muhtemelen beni devam ettiren de buydu. Çünkü son iki yıl zor geçti. Ama son hedefimi biliyorum. Oynamış en iyi basketbolculardan biri olmak istediğimi biliyorum. Yapabileceğim halen çok şey olduğunu biliyorum ve sadece 30 yaşındayım."