Thomas: "Bulls, sırf ağırlık kaldırdığı için takdir görmemeli"

Detroit Pistons efsanesi Isiah Thomas, Chicago Bulls ağırlık kaldırdığı için takdir görmemesi gerektiğini söyledi.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; NBA.com
Abone Ol
Thomas: 'Bulls, sırf ağırlık kaldırdığı için takdir görmemeli'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
28 Nisan 2020 18:00
Detroit Pistons efsanesi Isiah Thomas, Chicago Bulls ağırlık kaldırdığı için takdir görmemesi gerektiğini söyledi.

Thomas, Pistons ve Bulls arasındaki rekabetin "The Last Dance" belgeselinin 3. ve 4. bölümde nasıl tasvir edildiğine dair dürüst tepkisini verdi.

Jordan, kariyerinde ilk kez ağırlık antrenmanı yapma kararı ile, halihazırda %6 vücut yağ oranı olan bir vücuda, yaklaşık 7 kilo kas eklemişti.

MJ, 90 kg'dan 97 kg'a yükselmiş ve Jordan Kuralları ile uğraşırken sadece daha fazla temas alabilen değil, aynı zamanda daha fazla fiziksel etki sağlayan, daha güçlü bir versiyonuna dönüşmüştü.

Thomas, Bulls'un ağırlık kaldırmasından ötürü takdir görmemesi gerektiğini ve bunun, profesyonel oyuncuların yapması gerekenlerin bir parçası olduğunu belirtti:

"Chicago Bulls, ağırlık kaldırdığı, güçlendiği, zihinsel olarak sertleştiği için ödüllendiriliyor. Bir şampiyonluk kazanmak için yapmanız gereken zaten budur. Fiziksel olarak formda değilseniz, hayatınızın en iyi formuna girmediyseniz ve zihinsel olarak sağlam değilseniz, Detroit Pistons'ı yenemezdiniz. Ağırlık kaldırdığınız için ödüllendirilmemelisiniz. Yani, liseli çocuklar da ağırlık kaldırıyor."

SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ
Tümü
TÜMÜ