Terim ve Hamzaoğlu yan yana: "Birlik olma zamanı"

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim ve Gençlerbirliği Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu birlik çağrısı yaptı.

Haber; Sporx.com
Terim ve Hamzaoğlu yan yana: 'Birlik olma zamanı'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
01 Mart 2020 21:21
Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim ve Gençlerbirliği Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu, 3-0 Galatasaray'ın kazandığı maçın ardından flaş röportaja ve basın toplantısına yan yana çıktı ve birlik çağrısı yaptı.

Artık kavgaları geride bırakmanın zamanının geldiğini kaydeden deneyimli hoca, "Allah kimseye evlat acısı vermesin, bu öyle kolay bir şey değil. Ben ülkemizin bir arada durmasının, hepimizin kol kola girmesinden yanayım. Safları sıklaştırma zamanıdır, tam o zamandır bu zaman. Ümit ederim ülkede herkes aynı dili konuşur, sadece bizler değil, her platform. Ne muhalefeti, ne iktidarı, herkesin aynı dili konuşma zamanı. Biz bu ülke için Ay yıldızı taşıdık, 50 senedir İstiklal Marşı söylüyoruz sahalarda. Birinin ayağına taş değmesi bizi herkesten fazla üzer. Kritikleri bugün oradaki arkadaşlarımıza bırakıyoruz, bir dahaki sefere bunun acısını çıkarırız" diye konuştu.

Taraftarların da önemli bir mesaj verdiğini kaydeden Terim, "Geçen haftaki önemli galibiyettten sonra taraftar oyuncusunu çağırmıyorsa ve sadece ülkeye, milletine tezahürat yapıyorsa benim söyleyeceğim bir şey yok, mesaj çok açık." dedi.HAMZA HAMZAOĞLU: "DÜŞMANLIĞI BİR KENARA BIRAKALIM"

Hamza Hamzaoğlu ise, "Biz hep zor günlerde bir araya geliyoruz, iyi günlerde de yan yana olmalıyız. Hocamla ülkenin milli takımına hizmet etttik. Oyuncularımız sahada mücadele etti, rakip olduk ama biz hep beraberiz, oyuncularımız da maçtan sonra birbirine sarılıyor. Düşmanlığı falan bir kenara bırakalım, kötü günlerde olduğu gibi hep birlikte olalım. Bu ülke bizim, bu vatan bizim, bu evlatlar bizim." ifadelerini kullandı.

FATİH TERİM: "ÜLKEMİZE ALLAH SABIR VERSİN"

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, basın toplantısında ise, "'Ateş düştüğü yeri yakar.' cümlesinden hareketle her anne ve babaya Allah evladını bağışlasın. Şehit olanlara Allah'tan rahmet diliyoruz, ailelerine Allah sabır versin. Bir baba olarak, evladın ne kadar önemli olduğunu, kaybın neler olabileceğini tahmin edebiliyorum. Allah sabır versin. Ülkemize Allah sabır versin. Devletimize, Allah güç ve kuvvet versin. Her zaman bir araya gelelim."

Tecrübeli teknik adam, futbol ailesinin çok çabuk aynı dili konuşmaya başladığını vurgulayarak, "Belki de hiçbir taraftar birbirleriyle iletişim kurmadan, herkes kendine göre sahalarda çok önemli mesajlar verdi. Taraflı tarafsız bütün ülkenin aynı dili konuşmasından yanayım. Bugün karşı tarafta durma devri değil, beraber olma devri. Safları sıklaştırmanın tam zamanıdır. Başka bir Türkiye yok. Hepimiz yan yana, omuz omuza, diz dize, biz bize olmalıyız." değerlendirmesinde bulundu.

HAMZA HAMZAOĞLU: "VATAN DA BÖYLE VATAN OLUYOR"

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu da Fatih Terim'in birlikte basın toplantısına katılma teklifini seve seve kabul ettiğini belirterek, şunları kaydetti:

"Hep kötü günlerde bir araya geliyoruz ama millet olarak artık iyi günlerde bir arada olmalıyız. Birbirimizin kıymetini bilelim. Bugün işimiz icabı çıktık, maçımızı yaptık, mücadelemizi verdik, oyuncularımız sahada rekabet etti, kazandık, kaybettik. Bunlar hep bugüne kadar olan ve bundan sonra olacak şeyler. İşimizi en iyi şekilde yapmaya devam edeceğiz. Bu tür durumlarda hepimizin rengi ne olursa olsun kırmızı beyaz oluyor. Hepimizin kalbi, yüreği, vatanımız ve evlatlarımız için çarpıyor. Acılarımızı paylaşıyoruz. Şehitlerimize Allah'tan rahmet, yakınlarına sabır diliyoruz. Kolay bir şey değil, çok acı. Fakat vatan da böyle vatan oluyor. Bu son olsun. Allah bir daha da bizlere böyle acılar yaşatmasın. Artık birlik zamanıdır. Biz de bu birliği bu şekilde dile getirelim istedik. Hocama teşekkür ediyorum ve maçtan dolayı tebrik ediyorum."

Sporx mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın
Tümü
  • PUAN DURUMU
  • FİKSTÜR
  • STSL
  • 1.Lig
  • İng
  • Alm
  • İsp
  • İta
  • Fra
  • Hol
TÜMÜ