Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Tatum: "Takım içi kimyamız, sezon boyunca tutmadı"

Boston Celtics'in kimya eksikliğine dair söylentilerden sonra, Jayson Tatum ekibin sezon boyunca aynı düşünce yapısına sahip olmadığını itiraf etti.

Boston Celtics'in kimya eksikliğine dair söylentilerden sonra, Jayson Tatum ekibin sezon boyunca aynı düşünce yapısına sahip olmadığını itiraf etti.

Tatum, saha içi ve saha dışında sahip oldukları kimya eksikliğinin tüm sezon boyunca sürdüğünü söyledi. Ve bunun performanslarını etkilediğini de ekledi:

"Çok fazla yetenekli oyuncumuz vardı. İnsanların dışarıdan neye inandığını bilmiyorum ama çok iyi adamlarımız vardı. Herkes kazanmak istiyordu. Herkes yaptığımızın işe yaramasını istiyordu, ama tam olarak nasıl yapılacağını bilip bilmediğimizden emin değilim. Hepimiz harika anlaşıyorduk, uçakta, saha dışında, ancak maç kasedi izlerken bile, maç sırasında hiçbirimiz aynı şeye odaklanıyor gibi gözükmüyorduk."

"SUÇ YİNE TAKIMIN, KİMSENİN SUÇU YOK"


İsim verip suçlama yapmayan Tatum'a göre, takımın kimyası üzerinde çalışmak, yine takımın göreviydi ve kimsenin hatası yoktu:.

"Ve bu bir kişinin suçu değil. Brad'in (koç Stevens) ya da Danny'nin (Ainge) suçu değildi, hepimiz bunda bir rol oynadık. İnsanlar GM'i ve koçu suçlayabilirler, ama bizim yine de sahaya çıkıp işimizi yapmamız lazım. Ve dediğim gibi, bunu her zaman yapmadık."