Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Tatum: "Şampiyonluk için gerçekçi bir şansımız var"

Boston Celtics yıldızı Jayson Tatum, Orlando bubble'ında Celtics'in NBA şampiyonluğunu kazanması için 'gerçekçi bir şans' gördüğünü söyledi.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; NBA.com
Boston Celtics yıldızı Jayson Tatum, Orlando bubble'ında Celtics'in NBA şampiyonluğunu kazanması için 'gerçekçi bir şans' gördüğünü söyledi.

Tatum, gazetecilerle yaptığı bir konferans görüşmesinde, Celtics'in tarihindeki 18. NBA şampiyonluğunu kazanmak için "gerçekçi bir şansı" olduğuna inandığını belirtti:

"Sanırım sahip olmanız gereken zihniyet bu. Hayatımda ne lise, ne kolej ne de Celtics'te bulunduğum dönemde, üçüncü sırayla yetinmemiz gerektiğini düşünmedim. Yeteneğe, deneyime ve derinliğe sahibiz ve en iyileriyle rekabet ediyoruz. Kavga veriyoruz, savunma oynuyoruz ve zihniyetimiz de asla pes etmemek üzerine. Beraber çok şey yaşamış, son birkaç yıldır çok sayıda savaşa girmiş bir sürü adamımız var, bu yüzden birbirimizi sorumlu tutuyoruz, birbirimize güveniyoruz ve süre bitene kadar savaşacağız."

Celtics, playofflar başlamadan önce sekiz sıralama maçında, son şampiyon Toronto Raptors'ı yakalama şansına sahip olacak. Her iki durumda da, Boston'ın genç ve gittikçe daha sağlıklı olan kadrosu, ligin Toronto, Milwaukee Bucks ve Los Angeles Lakers gibi eski kadrolarına kıyasla daha kolay havaya girmelerini sağlayabilir.

"RİTMİMİZİ BULUYORUZ, EĞLENİYORUZ"

Celtics, Florida'ya gittikten ve başlangıçta karantinaya alındıktan sonra, Cuma ve Cumartesi günleri antrenmanlara başlamıştı:

"Hep birlikte spor salonunda en son bulunduğumuz süre üzerinden çok uzun zaman geçti. Şimdiye dek eğlenceliydi. Hepimiz zevk alıyoruz, ritmimizi buluyoruz. Yani pek eğleniyoruz."