Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Tatum: "Kobe bana kötü bir şey öğretmedi, orta mesafe atmaya devam"

Boston Celtics'in genç oyuncusu Jayson Tatum, 2018-19 sezonundaki performansıyla ilgili, Kobe Bryant'a gelen eleştirileri savundu.

Haber; Sporx.com
Boston Celtics'in genç oyuncusu Jayson Tatum, 2018-19 sezonundaki performansıyla ilgili, Kobe Bryant'a gelen eleştirileri savundu.

21 yaşındaki oyuncu, 2018'de Bryant'la bir yaz antrenmanı yapmıştı, ancak Celtics'in sıkıntı çektiği sezonda, gelişiminde bir sonraki seviyeye ulaşmayı başaramamıştı.

ESPN'den Tim Bontemps, yakın tarihli bir yazısında Celtics'in Tatum'ın içindeki "Kobe'yi çıkarmaya çalıştığını" ortaya koydu. Bontemps'in de belirttiği gibi, 21 yaşındaki oyuncu, bazı bire bir oyunlarda Bryant'ınkine benzeyen orta ve uzak mesafeli atışlar deniyordu. Bununla birlikte, Tatum bunlarda etkisiz kalmıştı ve rakamsal olarak da, doğrudan bire bir pozisyonlarındaki verimlilik söz konusu olduğunda lig sonuncusu olmuştu.

"KOBE BANA KÖTÜ BİR ŞEY ÖĞRETMEDİ"

Muhabirlere konuşan Tatum, orta mesafeden şut atmaya devam edeceğini söyledi. Kobe'nin kendisine "kötü bir şey" öğretmediğini söyleyen Tatum, Lakers efsanesinden öğrendiği her şeyin "harika" olduğunu da vurguladı:

"Yine de orta mesafe şut atacağım. İnsanların 'İçindeki Kobe'yi çıkarma' hakkında yorumlarını gördüm. Kobe bana kötü bir şey öğretmedi. Konuştuğumuz ve bana gösterdiği her şey harikaydı. Geçen yıl, herkesin beklediği sıçramayı yapmadım ama bu onun hatası değildi. O şimdiye kadarki en iyilerden biri, bu yüzden bana öğrettiği her şey için çok minnettarım ve bunlar bana yardımcı da oldu. İnsanların düşündüğü kadar büyük bir sıçrama yapamadığım için, bunun sorumluluğunu ben almalıyım. Lakin ben halen orta mesafeden şut atacağım."

Tatum, 2018-19 sezonunda 15.7 sayı, 6.0 ribaund ve 2.1 asist ortalamalarıyla oynamıştı.