Sporx Extra Arama Logo

Tarihin gidişatını başka tarafa çeviren 5 'olmamış' transferFutbolun önde gelen dev takımları, kadrolarını güçlendirmek için yıldız isimlerin peşinde koşar durur. Ancak bazen her transfer mutlu sonla bitmez.

İşte futbol tarihinin hayal kırıklığı yaratan, sonlandırılamamış 5 transferi...

1 - Zlatan Ibrahimovic, Arsenal

Malmö'de oynadığı dönemde Arsene Wenger, Zlatan Ibrahimovic'i Londra'ya davet eder. Görüşme gerçekleşir ancak Zlatan bu davette aradığını bulamadığı için olumsuz yanıt vermiştir.

2 - Maradona, Sheffield United

İngiliz futbol tarihinin köklü kulübü Sheffield United, Maradona'yı transfer için girişimlere başlar. Her şey iyi giderken, yeterli ekonomik kaynak yaratılamadığı için transfer suya düşer.

3 - Henrik Larsson, Osasuna

Henrik Larsson, Celtic'ten ayrıldıktan sonra La Liga ekiplerinden Osasuna tarafından istenir. Ancak bu transfer de mutlu sona ulaşamadan noktalanır.

4 - Zidane, Blackburn Rovers

Blackburn Rovers menajeri başkandan Zidane'ı almalarını ister. Ancak o dönemin başkanı ''Takımda Tim Sherwood varken, kim Zidane'ı ister ki?'' cevabı verir ve bu transfer de sadece bir istek olarak kalır.

5 - Aston Villa, Falcao

Aston Villa, Falcao River Plate'te oynarken peşine düşmüştür ancak hiçbir zaman somut bir adım atılmamış ve Falcao River Plate'te kalmaya devam etmiştir.Sporx mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın