Tarihi şampiyonluk sonrası ilk yorumlar!

Türkiye Ampute Milli Takımı'nın İngiltere'yi 2-1 yenip Avrupa Şampiyonu olmasının ardından Fatih Şentürk ve Rahmi Özcan açıklamalarda bulundu.
09 Ekim 2017 20:28
Avrupa Ampute Futbol Federasyonu (EAFF) Avrupa Şampiyonası Finali'nde İngiltere'yi 2-1 mağlup eden Türkiye Milli Takımı'nın futbolcuları Fatih Şentürk ve Rahmi Özcan, maçın ardından açıklamalarda bulundu. 

FATİH ŞENTÜRK: ''İYİ Kİ VARSINIZ!''

Fatih Şentürk, şampiyonluğun ardından yaptığı açıklamada ''Buraya gelen herkesten Allah razı olsun. Bize o kadar büyük bir mutluluk yaşattılar ki... Kelimelerle ifade edemem. İyi ki varsınız! Burada bize maç yaptıran herkesten Allah razı olsun'' şeklinde konuştu.

RAHMİ ÖZCAN: ''GÖZYAŞLARIMI TUTAMADIM''

Turnuva boyunca başarılı bir performans gösteren Rahmi Özcan ise ''Gözyaşlarıma hakim olamadım. Türk halkının bizi yalnız bırakmayacağını biliyordum. 41903 kişi dolacak dedim, tüm stat dolu boş yer yok. Herkese çok teşekkür ediyoruz. Allah hepinizden razı olsun'' dedi.

Türkiye Ampute Futbol Milli Takımı'nın 2 önemli oyuncusu Feyyaz Gözüaçık ve Barış Telli de mücadelenin ardından açıklamalarda bulundu.

Feyyaz Gözüaçık, "İstiklal Marşı'nın iki kez çok büyük bir gururla söyledim, birinde Rusya'da İstiklal Marşı'mız çalmamıştı, gururla, bağıra bağıra okumuştuk. Bir de bu güzel taraftar arasında okuduk. Avrupa şampiyonu olduk. Tüm Türk taraftarlarımıza teşekkür ediyoruz. Çok mutluyuz" diye konuştu.

Barış Telli ise, "İnanılmaz mutluyuz, ampute futbolda şu atmosferi yaşamak bizim için çok önemliydi. Fikret Orman başkanımıza, TFF başkanımıza çok teşekkür ediyoruz. Buraya gelen herkesin ayağına sağlık. Bu anı unutamayacağız" dedi.
Galeri Icon Foto Galeri