Taktik Savaşları'nda ilk dev turnuva geliyor - Ödül havuzu tam 125 bin dolar!

League of Legends'in yepyeni oyun modu Taktik Savaşları'nda ilk turnuva geliyor. Tam 125 bin dolar ödül havuzunun bulunduğu turnuvada ünlü Twitch yayıncıları yer alacak.

Geçtiğimiz gün piyasaya sürülen ve birçok oyunseverin ilgi odağı haline gelen Taktik Savaşları'nda ilk dev turnuva açıklandı. Taktik Savaşları dereceli sıralamasını kutlamak isteyen Riot Games, 125 bin dolar ödül havuzlu ilk TS turnuvasını duyurdu.

27 Haziran Perşembe günü Türkiye sunucusunda aktik duruma getirilen Taktik Savaşları, çıkışı itibarıyla birçok oyuncunun ilgisini çekmeyi başarmıştı. Özellikle ünlü Twitch yayıncılarının oynamasıyla birlikte oldukça popüler hale gelen TS, izlenme rekorları kırmıştı. Oyuncuların bu ilgisine kayıtsız kalmayan Riot Games, TS dereceli sırasının çıkışını kutlamak için ilk dev turnuvasını açıkladı.

17-18 Temmuz tarihleri arasında düzenlenmesi planlanan ilk resmi TS turnuvası, online olarak düzenlenecek. Dünyanın dört bir yanından ünlü Twitch yayıncılarının yer alacağı turnuvada 64 kişi 125 bin dolarlık ödül havuzundan aslan payını almak için yarışacak. Katılımcıların listesi henüz belli olmazken ülkemizden wtcn ve Uthenera gibi ünlü isimlerin yer alması bekleniyor.

Görsel: Riot GamesSporx Anasayfasına Dön