Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

T-Mac: "Kobe, NBA'e girdiğinde Jordan'dan daha iyi olduğunu düşünüyordu"

Hall of Fame oyuncu Tracy McGrady, merhum Los Angeles Lakers efsanesi Kobe Bryant'ın "gerçekten Michael Jordan'dan daha iyi olduğunu düşündüğünü" söyledi.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; NBA.com
Hall of Fame oyuncu Tracy McGrady, merhum Los Angeles Lakers efsanesi Kobe Bryant'ın "gerçekten Michael Jordan'dan daha iyi olduğunu düşündüğünü" söyledi.

Kobe, çoğu kişi tarafından, Chicago Bulls efsanesine sahada en çok benzeyen kişi olarak görülüyor. T-Mac'e göre Kobe, His Airness'tan daha iyi olduğuna inanarak lige gelmişti.

Matt Barnes ve Stephen Jackson'ın All The Smoke Podcast'inde yer alan McGrady, Bryant'ın ligdeki ilk yıllarında bile ne kadar farklı yapıda olduğunu açıkladı:

"19 yaşında Kobe'nin etrafındayken, Kobe'nin daha önce burada oynadığını ve oyunun en iyileri arasında olduğunu düşünürdünüz, çünkü zihniyeti diğer 19 yaşında gördüklerimden çok farklıydı. Bu adam gerçekten Michael Jordan'dan daha iyi olduğunu düşünüyordu."

90'lı yılların ortalarından sonlarına kadar lige giren çoğu oyuncu gibi, Kobe Bryant da Jordan'ı idol almış ve bir gün MJ'in sahip olduğu aynı başarıları edinmeyi hayal etmişti.