Süleyman Soylu'dan sokağa çıkma yasağı sorusuna yanıt

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı alınan tedbirlerle ilgili olarak açıklamalarda bulundu. Soylu, sokağa çıkma yasağına ilişkin soruya "Gerekirse tedbirleri yükseltebiliriz" yanıtını verdi.

Haber; AA, Fotoğraf; AA
Süleyman Soylu'dan sokağa çıkma yasağı sorusuna yanıt
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
26 Mart 2020 13:21
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle aldıkları önlemlerle ilgili olarak açıklamalarda bulundu.

Soylu, virüsün nasıl yayıldığını, hangi yaşlara ulaştığını Sağlık Bakanlığı ile birlikte takip ettiklerini belirterek "Alınan tedbirleri de seviye seviye yükseltiyoruz. Bir organizasyon yönetiyoruz ve tüm köşelerini iyi bir şekilde tutmak zorundayız. Kamuoyuna şeffaf bilgi vermek durumundayız. Meselenin nereye gittiğini ifade etmek durumundayız" dedi.

Soylu, "Sosyal izolasyona uyuluyor mu?" sorusuna da "Ters bir şey söyleyeceğim belki ama... Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde sıkıntı var. Ankara, İstanbul, İzmir'de şehir çekilmiş durumda" yanıtını verdi.

"Yapılan her işlemde atılan her adımda bu izolasyonu sağlamak ve sosyal mesafeyi ortaya koymak önemli" diyen Soylu, şöyle devam etti:

"Size bir şey söyleyeyim... Kamuda seyrekleştirme var, esnek çalışma var. Benim bakanlığımda böyle bir şey yok. Sağlık Bakanlığımızda da böyle bir şey yok. Full çalışıyoruz. Karakollarımızda yeni oluşturduğumuz bir sistem vardı. Güven Masası'na 3000 kadın personel almıştık, onları sahaya sürüyoruz. İhtiyaç olan tüm alanları personel koymaya çalışıyoruz. Tüm kamu personeline ortaya koyduğu çabadan dolayı şükranlarını sunuyorum."

Soylu, "Sokağa çıkma yasağı gündemde mi?" sorusuna da "Tam sosyal izolasyon her zaman gündemimizde. Bugünkü tedbirlerle bunu karşılayamazsak, tedbirleri yükseltebiliriz. Alacağımız, önereceğimiz tedbirler var. Eğer bu tedbirlerle ilgili salgının önüne geçemezsek, en yüksek tedbiri elbette ki alabiliriz. 65 yaş üstü için alınan karar olumlu sonuç verdi" yanıtını verdi.

 

Sporx mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın
Tümü
TÜMÜ