Boston Celtics LogoBrooklyn Nets LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoHouston Rockets LogoMemphis Grizzlies LogoNew Orleans Pelicans LogoSan Antonio Spurs LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers LogoDetroit Pistons LogoIndiana Pacers LogoMilwaukee Bucks Logo
Denver Nuggets LogoMinnesota Timberwolves LogoOklahoma City Thunder LogoPortland Trail Blazers LogoUtah Jazz LogoAtlanta Hawks LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoWashington Wizards LogoGolden State Warriors LogoL. A. Clippers LogoL. A. Lakers LogoPhoenix Suns LogoSacramento Kings Logo

Stevens: "Gordon'ın bu sezon döneceğini düşünmüyoruz"

Boston Celtics koçu Brad Stevens, sezonun ilk maçında talihsiz bir biçimde sakatlanan yıldız oyuncu Gordon Hayward'ın bu sezonun bir noktasında döneceğine dair genel inancı paylaşmadığını söyledi.

Boston Celtics koçu Brad Stevens, sezonun ilk maçında talihsiz bir biçimde sakatlanan yıldız oyuncu Gordon Hayward'ın bu sezonun bir noktasında döneceğine dair genel inancı paylaşmadığını söyledi.

Hayward'ın tedavi sürecinde iyi bir şekilde ilerlemesi, geçtiğimiz ay yürüme botunu atması, ara sıra şut çalışması ve hatta koşu yapma çalışmaları da yapması, Celtics taraftarının kendisinin bu sezon içinde döneceğine inanmasına vesile olmuştu. Fakat sezonun tamamlanmasına yalnızca 24 maç kalması, bu durumun ertelenmesi ihtimalini güçlendirdi.

Stevens, bu genel düşünceye katılmadığını ve Hayward'la bu konuda da hiç konuşmadığını şu sözlerle dile getirdi:

"Dönmeyeceğini düşünerek hareket ediyorum. Sanırım hepimizin yaklaşımı bu şekilde. Gordon'la hiç geri döneceğine dair konuşmamız olmadı. Hep 'Nasıl hissediyorsun, gelişmeler nasıl, sonraki adımı atabilecek misin?' şeklindeydi. Bu uzun, çok uzun bir süreç ve bunu acele ettirmenin yolu yok. Adım adım, gün gün değerlendirmek gerekiyor. Yani hiç döneceğine dair düşüncem ve planım olmadı. Sert bir sakatlıktı. Hem fiziksel, hem de duygusal olarak. Bu küçük adımları kutlamak güzel, fakat insanlar bunu yakın zamanda bir NBA maçında oynayabilmesiyle eşit tutmamalı."

Hayward'ın önümüzdeki sezondan önce tamamen iyileşmesi bekleniyor.
7/24 NBA TÜRKİYE