Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Stevens: "Gordon'ın bu sezon döneceğini düşünmüyoruz"

Boston Celtics koçu Brad Stevens, sezonun ilk maçında talihsiz bir biçimde sakatlanan yıldız oyuncu Gordon Hayward'ın bu sezonun bir noktasında döneceğine dair genel inancı paylaşmadığını söyledi.

Boston Celtics koçu Brad Stevens, sezonun ilk maçında talihsiz bir biçimde sakatlanan yıldız oyuncu Gordon Hayward'ın bu sezonun bir noktasında döneceğine dair genel inancı paylaşmadığını söyledi.

Hayward'ın tedavi sürecinde iyi bir şekilde ilerlemesi, geçtiğimiz ay yürüme botunu atması, ara sıra şut çalışması ve hatta koşu yapma çalışmaları da yapması, Celtics taraftarının kendisinin bu sezon içinde döneceğine inanmasına vesile olmuştu. Fakat sezonun tamamlanmasına yalnızca 24 maç kalması, bu durumun ertelenmesi ihtimalini güçlendirdi.

Stevens, bu genel düşünceye katılmadığını ve Hayward'la bu konuda da hiç konuşmadığını şu sözlerle dile getirdi:

"Dönmeyeceğini düşünerek hareket ediyorum. Sanırım hepimizin yaklaşımı bu şekilde. Gordon'la hiç geri döneceğine dair konuşmamız olmadı. Hep 'Nasıl hissediyorsun, gelişmeler nasıl, sonraki adımı atabilecek misin?' şeklindeydi. Bu uzun, çok uzun bir süreç ve bunu acele ettirmenin yolu yok. Adım adım, gün gün değerlendirmek gerekiyor. Yani hiç döneceğine dair düşüncem ve planım olmadı. Sert bir sakatlıktı. Hem fiziksel, hem de duygusal olarak. Bu küçük adımları kutlamak güzel, fakat insanlar bunu yakın zamanda bir NBA maçında oynayabilmesiyle eşit tutmamalı."

Hayward'ın önümüzdeki sezondan önce tamamen iyileşmesi bekleniyor.
7/24 NBA TÜRKİYE