Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Steph, KD ile konuşmak için neden Çin'den NYC'ye uçtu?

Stephen Curry, eski takım arkadaşı Kevin Durant'in serbest oyuncu kararını çoktan vermiş olmasına rağmen, kendisiyle konuşmak için Çin'den New York'a uçma sebebini açıkladı.

Haber; Sporx.com
Stephen Curry, eski takım arkadaşı Kevin Durant'in serbest oyuncu kararını çoktan vermiş olmasına rağmen, kendisiyle konuşmak için Çin'den New York'a uçma sebebini açıkladı.

Durant'e olan saygısını göstermek için bunu yaptığını söyleyen Curry, şu şekilde konuştu:

"Hangi yoldan gideceğinin kararını verme zamanı olduğunu çok iyi biliyordum. Takıma tekrar alma çalışması yapmaya gerek yoktu. Ne olduğumuzu ve neyi başardığımızı biliyor. Sadece onu mutlu eden bir karar vermesi gerekiyordu. Bu ligde herkesin yapmak istediği şey bu. Daha çok bir saygı faktörüyle ilgiliydi. Bu ligin saçmalıklarının, ilişkimizin önüne geçmesine izin vermemek ve olduğum kişiyi değiştirmesine izin vermemek... Ne istediğini bildiğini düşünüyorum. Ve günün sonunda, oyuncu olarak isteyebileceğiniz tek şey bu."

Durant, Brooklyn Nets için Bay Area'dan ayrılmaya ve Kyrie Irving ile DeAndre Jordan'la bir araya gelmeye karar verdi. Üçlü, Rio'da düzenlenen 2016 Yaz Olimpiyatları'nda ABD Milli Takımı için bir araya gelerek altın madalya kazanmıştı.