Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Stein: "Davis'in sakatlığı, insanları çok korkutuyor"

The New York Times yazarı Marc Stein, Los Angeles Lakers süperstarı Anthony Davis'in kalf sakatlığıyla ilgili dikkat çekici bir güncelleme paylaştı.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; NBA.com
The New York Times yazarı Marc Stein, Los Angeles Lakers süperstarı Anthony Davis'in kalf sakatlığıyla ilgili dikkat çekici bir güncelleme paylaştı.

Aylarca forma giyemeyen Davis'in yokluğunda, Lakers ekibi son 10 maçının altısını kaybetmiş ve Batı'da 5'inci sıraya düşmüştü.

Stein, dönüşüne yavaş yavaş yaklaşan ve ekibinin durumuyla ilgili son derece ihtiyatlı davrandığı süperstar oyuncuyla ilgili yaptığı son güncellemede, şu ifadeleri kullandı:

"Davis, Aşil tendonundaki inatçı rahatsızlığı ve kalf zorlanması nedeniyle son 23 maçı kaçırdı. Organizasyon içinde, Lakers'ın beş maçlık Doğu Konferansı yolculuğunun ardından kadroya döneceğine dair bir umut var. Ancak Aşil tendonunu içeren herhangi bir sakatlık, ne kadar hafif olursa olsun, Davis parkelere dönene kadar insanları oldukça korkutuyor. Aşil tendonu sakatlıkları, spor dünyasının en çok korkulan sakatlığı olmaya devam ediyor."

Davis'in resmi teşhisi, aşile oldukça yakın ve tehlikeli konumdaki "kalf zorlanması" olarak kayıtlara geçmişti.