StarLadder i-League Invitational'da Elemeler Devam Ediyor

Bu sene dördüncüsü düzenlenen StarLadder i-League Invitational 1 Şubat – 4 Şubat tarihleri arasında Shanghai'da düzenlenecek. Valve tarafından Minor kategorisine dahil edilen turnuvada $300.000 ödül havuzu bulunmakta ve 300 Dota Pro Circuit Puanı dağıtılmak üzere beklemekte.


Kuzey Amerika

Kuzey Amerika elemeleri 8 Ocak'ta başlamıştı ve 11 Ocak'ta son bulacak. Kuzey Amerika'nın yükselen değerleri OpTic Gaming ve yeni kurulan fakat içinde tecrübeli isimlerin yanında bölgesel maçlarda tanınan oyuncuları bulunduran Team Animal Planet 11 Ocak'ta Türkiye saatiyle 01.00'da yarıfinal maçında karşılaşacak.
Diğer yandan ise Kuzey Amerika'nın bölgesel düzeyde başarılı takımlarından Immortals ve compLexity Gaming saat 04.00'da yarı final maçında karşı karşıya gelecek.

Çin

Çin'de elemeler 9 Ocak'ta başladı ve 12 Ocak'ta sona erecek. 11 Ocak'ta saat 12.00'de LGD.Forever Young ve LGD Gaming arasında yarıfinalde bir LGD derbisi izleyeceğiz. Şu sıralarda devam eden Çin'in önemli ekiplerinden Vici Gaming'in, Keen Gaming ile karşılaşmasının kazananıyla da VGJ.Thunder 11 Ocakta saat 15.00'te karşılaşacak.

Güney Doğu Asya

Güney Doğu Asya'da elemeler 8 Ocak tarihinde başladı ve 12 Ocak'ta son bulacak. TNC Pro Team ilk maçta Alpha Red takımının karşılarına çıkmamasıyla turu direk geçerken yarıfinalde Fnatic gibi önemli gibi bir takımı yendi ve finale adını yazdıran ilk takım oldu. 11 Ocak'ta 12.00'de oynanacak olan Team AGV – Mineski maçının kazanıyla yarıfinalde Geek Fam karşılaşacak ve kazanan takım finalde TNC Pro Team'in rakibi olacak.

Diğer Bölgesel Elemelerin Sonuçları

Diğer elemeler daha önce Aralık ayının sonunda sonuçlanmıştı. Şöyle bir hatırlamamız gerekirse Avrupa'da Team Kinguin – PENTA Sports 2-0 yenerek turnuvaya katılmaya hak kazanmıştı.

CIS bölgesinde ise Team Empire finalde Team Spirit'i 2-1 yenerek turnuvanın biletini kapmıştı.


Güney Amerika elemelerinde ise finaldeki iki takım olan paiN Gaming ve SG e-sports arasındaki maçı SG e-sports 2-1 kazanmış olmasına rağmen her iki takımın da WESG Güney Amerika Finallerinde oynamak istemesi nedeniyle Sacred ve Infamous arasında bir karar maçı oynandı ve Infamous bu maçı 2-0 kazanarak şanslı bir şekilde StarLadder i-League Invitational'ın yolunu tuttu.


StarLadder i-League Invitational 3'ün kazananı finalde Mineski 3-1 yenerek Team Liquid olmuştu. $135.000 para ödülünü, 150 DPC puanını ve şampiyon ünvanını kazanmışlardı.


Bakalım son zamanlardaki kendilerini belli etmeye diğer takımlar sürpriz yapabilecek mi, yoksa yine finalde kazanan taraf olarak turnuvanın favorisi Team Liquid'i mi göreceğiz?

Sporx Anasayfasına Dön