•  
  Arap veliaht prensten MANU'ya 22.5 milyar!..
 •  
  "Türkiye'de derbiler çok başka, çok fanatikler"
 •  
  Eşinden "sakatlık" için Instagram'dan açıklama
 •  
  Zidane hedefi belirledi: "İstanbul'da artık şart..."
 •  
  FIFA 20'de Süper Lig'in en iyi 20 hücum yıldızı

Sportive'in, Türkiye Yüzme Federasyonu ve Türkiye Milli Takımı'na olan desteği sürüyor

Sporun ve sporcunun gelişmesi için 360 derece çalışmalar yürüten, Türkiye'nin yerel sermayeli spor perakendecisi Sportive, Türkiye Yüzme Federasyonu ve Türkiye Yüzme Milli Takımı'na distribütörü olduğu dünyaca ünlü yüzme markası Arena ile verdiği desteği sürdürmeye devam etti.

Kaynak: Sporx.com
Sportive'in, Türkiye Yüzme Federasyonu ve Türkiye Milli Takımı'na olan desteği sürüyor
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
24 Nisan 2019 13:23
Sporun ve sporcunun gelişmesi için 360 derece çalışmalar yürüten, Türkiye'nin yerel sermayeli spor perakendecisi Sportive, Türkiye Yüzme Federasyonu ve Türkiye Yüzme Milli Takımı'na distribütörü olduğu dünyaca ünlü yüzme markası Arena ile verdiği desteği sürdürüyor.

Sportive'in yüzme branşının daha iyi seviyelere ulaşması için Türkiye Yüzme Federasyonu ve Türkiye Yüzme Milli Takımı ile 3 yıldır devam eden başarılı işbirliği anlaşması, 3 yıl süreyle yenilendi. Sponsorluk anlaşması kapsamında, Türkiye Yüzme Milli Takımı'nın yüzücü setleri, Sportive tarafından Arena'nın İtalya'daki genel merkezinde tasarlanıp üretilirken; 180 yüzücüye de malzeme desteği sağlanıyor.

Sportive'in Türkiye Yüzme Federasyonu ile birlikte yüzme alanında gerçekleştirdikleri çalışmaların aktarıldığı basın toplantısına Türkiye Yüzme Federasyonu Başkanı Erkan Yalçın, Sportive A.Ş. Genel Müdürü Zeynep Selgur ve 2020 Tokyo Olimpiyatları'nda ülkemizi temsil edecek şampiyon yüzücüler; Berkay Öğretir, Aleyna Özkan, Selen Özbilen ve Alpkan Örnek katıldı. Basın toplantısında, Arena tarafından 12 parça olarak hazırlanan Türkiye Yüzme Milli Takımı'nın yüzücü setleri de sergilendi.Türkiye Yüzme Federasyonu Başkanı Erkan Yalçın, "Yüzme sporunun ülkemizdeki gelişimini arttırmak adına attığımız adımlarda ana sponsorumuz Arena'ya ve distribütör marka Sportive A.Ş.'ye teşekkür ederiz. Altyapımıza verdiğimiz önem neticesinde aldığımız başarıları gelecekte elde edeceğimiz başarıların ayak izleri olarak görmekteyiz. Yüzmeyi ihya ve inşa edeceğiz diyerek çıktığımız bu yolda teknik ekibimizle birlikte verdiğimiz kararların aldığımız başarılarda ne kadar doğru olduğunu görmüş olduk. Önümüzde uzun bir yol var ve bu uzun yolda değerli sponsorlarımız ile yüzme sporunun kurumsallaşması yolunda büyük adımlar atacağız. Ve bu adımlar karşılığında uluslararası müsabakalarda bayrağımızı göndere çekip İstiklal Marşımızı tüm dünyaya dinletmek en büyük hedefimiz. Şu an yanımızda birbirinden başarılı sporcularımız bulunmakta. Türk yüzmesinde bir ilki gerçekleştirerek Tokyo 2020 A Barajını geçen sporcumuz Berkay Ömer Öğretir'e siz basın mensuplarımızın aracılığıyla bir kez daha teşekkür ediyorum. Diğer sporcularımızın da azim ve kararlılıkla mücadele ettiklerini biliyor, başarılarının artarak devam etmesini diliyorum" dedi.

Sportive A.Ş. Genel Müdürü Zeynep Selgur, "Sporun her alanına dokunan bir marka olarak, Türkiye distribütörü olduğumuz dünyaca ünlü yüzme markası Arena ile, Türkiye Yüzme Federasyonu ve ülkemizi başarıyla temsil eden Türkiye Yüzme Milli Takımı ile 3 yıldır devam eden başarılı işbirliğimizi 3 yıl süreyle daha devam ettirmekten mutluluk duyuyoruz. Arena'nın marka felsefesiyle örtüşen organizasyonlarda yer almaktan da son derece heyecan duyuyoruz. Bu kapsamda, Mart ayında Mersin'de 13-14 yaş kategorisinde düzenlenen Arena Yıldızlar Yüzme Şampiyonası'nın isim sponsoru olduk. Marka olarak, özellikle gençlere yapılan yatırımı çok önemsiyoruz. Altyapı ne kadar sağlam olursa, gelecek de o kadar sağlam olacaktır. Gençleri yüzmeye teşvik edecek tüm organizasyonlarda varlık göstermek bizi motive ediyor" dedi. Sportive olarak yüzmeye her yıl 1 milyon TL'den fazla yatırım yaptıklarını aktaran Zeynep Selgur "Akdeniz havzasının en kapsamlı şampiyonalar bütünü olan ve Mayıs ayının ilk haftasında, Marmaris'te 10. kez yapılacak Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonası'nın isim sponsoruyuz. Bu vesileyle, her yıl en az 5 bin kişinin yüzmesine katkı sağlıyoruz. Ortalama yaşam süresinin uzaması ve sağlıklı nesillerin yetişmesi için yüzme en önemli spor branşlarının başında gelirken; bir ülkenin gelişmişlik düzeyini eğitimden sonra o ülkede yapılan spor branşları ve spor yapan kişilerin sayısı belirliyor. Sportive olarak biz de, 360 derece spor markası olmamızın verdiği misyonla futboldan MMA'e, basketboldan koşuya, yüzmeden pilates'e 300'ün üzerinde spor kulübü, bireysel sporcu ve federasyonla işbirliği yapıyoruz. Futbol ve basketbol alanında da Türkiye'nin en büyük tedarikçisi konumundayız. Yüzmenin Türkiye'deki geleceğine katkı sağlayan adımlar attıkları için Türkiye Yüzme Federasyonu'na, bizleri başarılarıyla gururlandıran milli yüzücülerimize ve çok çalışıp harika işler çıkartan Sportive ekibine teşekkürlerimi sunarken; 2020 Tokyo Olimpiyatları'na katılacak milli yüzücülerimize de başarılar dilerim" şeklinde konuştu.

Sporx mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın
3 TL'ye dünyaları kazandılar. Sen de kazanmak için hemen tıkla!


Tümü
 • PUAN DURUMU
 • FİKSTÜR
 • STSL
 • 1.Lig
 • İng
 • Alm
 • İsp
 • İta
 • Fra
 • Hol
TÜMÜ