Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Spoelstra: "Waiters istediği rolü istiyorsa, buna çalışmalı"

Miami Heat koçu Erik Spoelstra, bu yaz döneminin Dion Waiters için "gerçekten önemli" olduğunu ve fiziksel durumuna göre takımda rolü olup olmayacağına karar verileceğini söyledi.

Haber; Sporx.com
Miami Heat koçu Erik Spoelstra, bu yaz döneminin Dion Waiters için "gerçekten önemli" olduğunu ve fiziksel durumuna göre takımda rolü olup olmayacağına karar verileceğini söyledi.

Waiters, bu yaz dramatik bir fiziksel dönüşüm geçirdi ve Miami'nin, kendisinin daha formda olması gerektiğine dair tavsiyesini dikkate aldı.

Instagram hesabından Waiters, birkaç gün önce şu gif'i paylaşmıştı:"BU ROLÜ İSTİYORSA, KENDİSİNE BAĞLI"

27 yaşındaki oyuncu, Ocak 2018'de sol ayak bileğinden geçirdiği ameliyatından önceki sezon döndü, fakat bu dönüşünde sıkıntı çekmişti.

Spoelstra'nın ifadesi şu şekildeydi:

"Bu yaz, Dion Waiters için gerçekten önemli bir yaz. O şimdi sağlıklı. İyi hissediyor. Ve çalışmak zorunda. Bu yaz, kendisini geçen sene sonunda olmadığı en uygun vücut ağırlığına ve yağ oranına indirecek olan, fiziğini değiştiren bir çalışma içine koymak zorunda kaldı."

"Antrenman kampının ilk günü oradaysa, aradığı rol ve etkiye sahip olacaktır. Öyle değilse, Pat Riley ve ben bu konuda aynı kafadayız ve bu role sahip olmayacak. Ve bu kadar. Çünkü sadece fiziksel olarak doğru ve dünya standartlarındayken, bu oyunda bir etki yaratabilir. Bu yaz odak noktası bu olacak. İki sene önce olduğu oyuncuyu unutmadım. Ona geri dönme zamanı geldi."