Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Spoelstra: "Jimmy Butler'ı boşuna bu kadar kovalamadık"

Miami Heat koçu Erik Spoelstra, yıldız oyuncusu Jimmy Butler için "Onu bu kadar kararlı bir şekilde kovalamamızın ve Brink's kamyonunu hazır etmemizin bir sebebi var" şeklinde konuştu.

Haber; Sporx.com
Miami Heat koçu Erik Spoelstra, yıldız oyuncusu Jimmy Butler için "Onu bu kadar kararlı bir şekilde kovalamamızın ve Brink's kamyonunu hazır etmemizin bir sebebi var" şeklinde konuştu.

Heat başkanı Pat Riley ve Heat, 2018-19 sezonunda Butler'ı neredeyse takas ettikten birkaç ay sonra, kendisi ile bir imza-ve-takas işlemi yapmıştı. Butler, Heat'in yeniden playoff seviyesine yükselmesine yardımcı olmuştu.

Koç Spoelstra, Butler için şu ifadeleri kullandı:

"Onu bu denli kovalamamızın ve maksimum kontrat vermek için Brink's kamyonunu* hazır etmemizin bir sebebi var. Düşüncemiz şuydu: Bizi farklı bir seviyeye götürebileceğine inandığımız bir adama sahip olmak. Şu anda yaptığı şey de bu."

*(Brink's Company, Amerikan özel güvenlik ve koruma şirketi ve para ve değerli mallar taşıyan kurşun geçirmez zırhlı kamyonları ile ünlü.)

Butler, Heat hücumunun ilk beş kadrosunda geleneksel bir point guardı olmadan işlemesini sağlıyor ve aynı zamanda "Heat Kültürü" ilkelerini de benimsiyor.

"BIG THREE İLE HARİKA OLURDU"

Spoelstra, 2011'de Heat'in Norris Cole yerine Butler'ı seçmesi durumunda ne olacağını şöyle düşündü:

"Baştan beri bizimle olmalıydı. Baştan beri. (Heat kıdemli danışmanı) Chet Kammerer ile şakalaşırken konuşuyorduk. 'Şimdi geriye baktığımda, Jimmy Butler'ı o Big Three'nin ilk yılı sonrasında draft etsek, ne harika olurdu? LeBron (James) 1 numara oynardı, Dwyane (Wade) 2 oynardı, Jimmy 3 de olurdu, CB (Chris Bosh) 4, Shane (Battier) de 5... o takım fena olurdu."

"BEN SADECE OYUNUMA BAKIYORUM"


Butler, Miami'ye gelmeyi kabul ettiğinde takımın gelecekteki olasılıklarını düşünüp düşünmediğini sorduğunda, şu yanıtı verdi:

"Ben sadece basketbol oynamak için buradayım. Coach Pat, Coach Spo ve ön ofisteki diğer herkesin hepsini halletmesine izin vereceğim. Ben burada olmak istediğimi biliyorum, buradayım ve ne yaparsak yapalım, eğer bu takıma sadık kalırsak, işimiz hala kazanmak. Şu anda odaklanmış durumdayız ve gelecek için, gelecekte endişeleneceğiz."