Space Soldiers'ın ESL Pro Lig 1. hafta maçları belli oldu

Temsilcimiz Space Soldiers, tarihinde ilk kez katıldığı ESL Pro Lig'de bu hafta üç maça çıkacak.

Avrupa ve Kuzey Amerika olarak iki farklı bölgede oynanan ESL Pro Lig, yedinci sezonunda çok yakından tanıdığımız bir takımı da içeriyor: Space Soldiers. İsmailcan "XANTARES" Dörtkardeş ve arkadaşları, toplam 1 milyon dolar ödül havuzlu ligde normal sezonu ilk 6'da bitirip sezon finallerine katılmanın peşinde. Sezona Avrupa bölgesiyle start veren ligde Space Soldiers, ilk haftada üç maça çıkacak.

Çarşamba ve perşembe günleri sırasıyla Heroic, LDLC ve NiP'ye karşı maça çıkacak takımımızın toplam altı haritalık haftayı en azından dört galibiyetle kapatmaması için hiçbir engel yok. Olası bir güzel start, lige ilk defa katılma başarısı gösteren bir takım olarak Space Soldiers'ı küme düşmemek yerine sezon finalleri için oynar pozisyona sokabilir.

İşte Space Soldiers'ın ESL Pro Lig birinci hafta fikstürü:

Space Soldiers      vs. Heroic      14.02.2018; 19:00 & 20:05      de_Cobblestone, de_Train
Space Soldiers vs. LDLC 14.02.2018; 23:30 & 00:35 de_Cobblestone, de_Inferno
Space Soldiers vs. NiP 15.02.2018; 23:30 & 00:35 de_Train, de_Cache


Rakiplerimizden yalnızca LDLC'nin ligde maça çıkmış olduğunu hatırlatalım. Mathieu "Maniac" Quiquerez'in takımı Astralis'e karşı Inferno ve Nuke haritalarını 16-5'lik skorlarla kaybetti. 13 Şubat gecesi AGO'ya karşı iki maçlık bir seri daha oynayacak rakibimizin bu maçtan da iyi bir sonuç alamaması Space Soldiers karşısına mental olarak zayıf şekilde çıkmalarına sebep olabilir.

Yazar: Ali "Maxxie" Or - @MaxxieCSGO

Sporx Anasayfasına Dön