Fenerbahçe'de Altay Bayındır sakatlandı

Fenerbahçe Kulübü, Başakşehir maçı öncesinde Altay Bayındır'ın elinde kırık meydana geldiğini açıkladı.

Haber; Sporx.com
Abone Ol
Fenerbahçe'de Altay Bayındır sakatlandı
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
17 Nisan 2021 16:59
Altay Bayındır
Altay Bayındır
Fenerbahçe
Fenerbahçe Kulübü, Medipol Başakşehir maçı öncesinde başarılı kaleci Altay Bayındır'ın sakatlandığını açıkladı.

Sarı-lacivertli takımın önemli isimlerinden Altay Bayındır'ın ameliyat olmasına karar verildi. Süper Lig'de sezonu kapatması beklenen Altay Bayındır'ın ne kadar süreyle sahalardan uzak kalacağı konusunda henüz bilgi verilmedi. 

Altay Bayındır'ın yerine Harun Tekin
Sarı - lacivertlilerde Altay Bayındır'ın yerine ise hangi ismin forma giyeceği merak ediliyor. Son 3 maçtır maç kadrosuna alınmayan Harun Tekin'in herhangi bir sakatlığının bulunmadığı ve şans verilmesi halinde görev alabilecek durumda olduğu belirtildi.

Öte yandan son maçlarda maç kadrosuna dahil edilen 17 yaşındaki kaleci Osman Ertuğrul Çetin'in de kaleyi devralabilme ihtimali geçerliliğini koruyor.

Ayrıca Fenerbahçe'de 22 yaşındaki kaleci Oytun Özdoğan da görev bekleyen isimler arasında yer alıyor. Bu sezon sadece Gaziantep FK maçında forma giyen Oytun, kalesinde 3 gol görmüştü.

Skafoid kemik tedavisi

Alçı veya atelin süresi uygulanan cerrahi yönteme göre 3 hafta ile 3 ay arasında değişebilmektedir. Bu sürenin sonunda fizik tedavi ve rehabilitasyon uygulamasına geçilir. Amaç el, el bileği ve kolun güç kazanımını sağlamak ve hareket kaybını en aza indirgemektir.


FENERBAHÇE'NİN RESMİ AÇIKLAMASI

"Kalecimiz Altay Bayındır, dün gerçekleşen antrenmanın şut çalışması sırasında el bileği travması geçirmiştir. Acıbadem Hastanesi'nde yapılan kontrol ve MR sonucunda, kalecimizin el bileği skafoid kemiğinde kırık saptanmış olup ameliyat olmasına karar verilmiştir."

Tümü
TÜMÜ