Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Smart: "Hakemler bana diğerlerinden farklı davranıyor"

Boston Celtics guardı Marcus Smart, NBA hakemlerinin kendisine karşı tutumu hakkında eleştirilerde bulundu.

Haber; Sporx.com
Boston Celtics guardı Marcus Smart, NBA hakemlerinin kendisine karşı tutumu hakkında eleştirilerde bulundu.

Smart, NBA hakemlerinin kendisine diğer oyunculardan farklı davrandığını iddia etti.

25 yaşındaki oyuncu, savunmadaki gayreti ve bazen aşırı fiziksel oyunu ile yıllar içinde bu konuda ün kazanmıştı:

"Sanki peşimdeler gibi. Bilerek yapıyorlarmış gibi. Bazen dahil olup bir şeyler söylemelisiniz. Bir oyuncunun bakış açısından, dahil olmalısınız."

"Bana kesinlikle farklı davranıyorlar, yani bunu herkes görüyor. Bunun hakkında konuşmayacağım çünkü bu para kaybetmeme neden olacak ve maç da bitti, bu yüzden oyunuma devam edeceğim. Onlar beni koruyamazlarsa, ben korurum."

"PARA KAYBEDECEKSEM, KAYBEDERİM"


"Keşke doğru şekilde düdük çalsalardı.. Eğer kimse sizi koruyamazsa, siz kendinizi korumalısınız. Yani bu, biraz para kaybetmem gerektiği anlamına gelirse, o zaman biraz para kaybetmem gerekiyor."

Smart'ın savunma oyuncusu olarak gelişimi, kariyerinde önceki sezon ilk defa ilk savunma beşine seçilmesiyle oldukça belirgin olmuştu.

NBA, sonraki gün Smart'a hakemlere yönelik yorumlarından ötürü 15 bin dolarlık para cezası verdiğini duyurdu.

Şu anda Smart, maç başına ortalama 10.2 sayı, 3.8 ribaund, 4.7 asist ve 1.2 top çalma ile oynuyor.