Slaven Bilic, West Ham United'a Beşiktaş'tan transfer yapıyor!..

Beşiktaş'ın başarılı futbolcusu Oğuzhan Özyakup'u, eski hocası Slaven Bilic'in takımı West Ham United'ın istediği ortaya çıktı

Abone Ol
Slaven Bilic, West Ham United'a Beşiktaş'tan transfer yapıyor!..
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
13 Haziran 2017 11:33
Oğuzhan Özyakup transferinde bu kez West Ham iddiası! Beşiktaş'ın başarılı futbolcusu Oğuzhan Özyakup'a, eski hocası Slaven Bilic'in takımı West Ham United'ın talip olduğu ortaya çıktı.

24 yaşındaki futbolcu için geçen sezon da girişimlerde bulunan İngiliz ekibinin, yakın zaman içerisinde Beşiktaş'ın kapısını resmi teklifle çalması bekleniyor.

Ozzie, bu sezon Siyah-Beyazlı formayla 40 maça çıkıp, takımına 5 gol ve 9 asistlik katkı sağlamıştı.BILIC 2016'DA NE DEMİŞTİ?

Bilic 2016'da Beşiktaşlı oyuncular ile ilgili yaptığı açıklamada, "Sadece Atiba ve Töre değil, ilgilendiğim daha fazla Beşiktaşlı oyuncu var. Birçok kulüp için ilgi çekici olan oyuncular var. Eğer ikisini soruyorsanız, evet kesinlikle ilgileniyorum." ifadelerini kullanmıştı
 
Bir transferin gerçekleşmesi için çok sayıda faktörün bir araya gelmesi gerektiğini vurgulayan Bilic, şunları kaydetti:
 
"Öncelikle kulüp oyuncuyu ister. Diğer tarafta da Beşiktaş Kulübü var. Onlar oyuncularını bırakmak istiyorlar mı ve ne kadar ücrete satmak istiyorlar? Ayrıca oyuncular kulüp değiştirip bize gelmek istiyorlar mı? Birçok unsurun bir araya gelmesi gerekiyor. Tabii ki bu oyunculara ilgi büyük. Sadece bizim tarafımızdan da değil. Önce bizim Beşiktaş'la ve oyuncularla görüşmemiz gerekir. Basında çok şey yazılıyor, doğru olmayan söylentiler de var. Benim için ikisi (Gökhan Töre ile Atiba Hutchinson) ve birkaç Beşiktaşlı oyuncu daha çok ilgi çekici. Çünkü onları tanıyorum. Onlara teknik direktörlük yaptım. Onlarla 2 yıl geçirdim. Her türlü özelliklerini biliyorum. Bizim için çok ilginç oyuncular. Transfer gerçekleşir mi, bunu kimse şu an bilemez."
 
Beşiktaşlı oyuncularla yakından ilgilendiklerini ancak siyah-beyazlı kulübün mevcut durumunun da ortada olduğunu aktaran Bilic, "Beşiktaş hepsini bırakmak istemeyecektir. Yeni şampiyon oldular ve takımı güçlendirmeye çalışıyorlar. Oyuncularını satmak öncelikleri değil. Bunun farkındayız. Her kulüp gibi bizim de bir oyuncu listemiz var. Her pozisyona almak istediğimiz oyuncular var. Tekrar söylüyorum. Çok iyi oyunculara sahipler. Onları takımımıza kazandırma şansımız varsa, bununla tabii ki ilgileniriz." ifadelerini kullandı. 

Tümü
TÜMÜ