Sivasspor'dan, Beşiktaş'a şartlı onay

Beşiktaş ile Sivasspor, Kerem Atakan Kesgin için mali şartlarda anlaşma sağladı. Sivasspor, Kerem'in yerine birini aldıktan sonra resmi imzalar atılacak.

Haber; Sabah, Fotoğraf; AA
Abone Ol
Sivasspor'dan, Beşiktaş'a şartlı onay
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
14 Ağustos 2022 11:16
Beşiktaş, Emirhan İlkhan'ın Torino'ya transferi sonrası gündeme gelen Kerem Atakan Kesgin için önemli mesafe kat etmişti.

İşi sonlandırmak için Sivasspor Başkanı Mecnun Otyakmaz ile görüşen Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, 21 yaşındaki orta saha için söz aldı ama iş sonuca varmadı. Büyük potansiyeli olduğu düşünülen Kerem için taraflar 1.1 milyon Euro seviyelerinde buluştu. Ancak Sivasspor'un bu ayrılığa orta sahaya hücuma dönük bir takviye yaptıktan sonra onay vereceği kaydedildi. Bu arada siyah-beyazlıların para dışında Sivas'a bir önerisi de Tyler Boyd oldu. İki sezon önce kiralık olarak kırmızı-beyazlılarda forma giyen ABD'li oyuncunun, Kerem'in bonservisini düşürmek kaydıyla kendilerine verilebileceğini Sivas'a iletti.

4+1 YILLIK TEKLİF

Transfer için önce Sivasspor ile görüşerek büyük ölçüde anlaşan Beşiktaş'ın, son onayı aldıktan sonra 21 yaşındaki Kerem Atakan Kesgin'e de 4+1 yıllık sözleşme teklif ettiği öğrenildi.SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ
Tümü
TÜMÜ