Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Silver'dan, sezon ortası turnuvasına "draft hakkı" teşviği!

NBA'in sezon ortası turnuvası planında, oyuncular ve koçlar için bonus tazminat dışında bir de ilk tur draft hakkı yer alabilir.

NBA'in sezon ortası turnuvası planında, oyuncular ve koçlar için bonus tazminat dışında bir de ilk tur draft hakkı yer alabilir.

NBA başkanı Adam Silver, EuroLeague oyununu yansıtacak şekilde muhtemel bir sezon ortası turnuvasını büyük bir hevesle deneme peşinde.

Turnuvaya katılmaları için takımları teşvik etmek adına, lig, kazanan oyunculara ve koçlara ilave para ödülünün yanı sıra, takımlara da bir ilk tur draft hakkı hediye etme konusunu tartışıyor.

New York Times'dan Marc Stein, konuyla ilgili şu tweetleri attı:

"NBA'in muhtemel sezon ortası turnuvasının tüm unsurları tartışma aşamasında bulunuyor, ancak yeni rekabeti benimsemek için ekipleri teşvik etmek adına önerilen bir fikir, lig kaynaklarının söylediğine göre turnuva kazananlarına ekstra draft hakkı sağlamak."

"Bu tür bir plan, lig oyu ile onaylanmalı. Ancak ligin araştırması, takımların katılmaya istekli hale gelmesi için turnuvada başarılı olan oyuncular ve antrenörler için bonus tazminatının olması üzerine. İlk turda bir draft hakkı kesinlikle yardımcı olacaktır."

ARALIK, OCAK VEYA ŞUBAT AYI OLMAYACAK


Avrupa'da bilet satışı, bir takımı katılmaya teşvik etmek için yeterli olabiliyor. Oyuncular ve koçlar, maçlara katılmak için normal maç başına maaşlarının yanı sıra, kazandıkları zaman da bir bonus alıyorlar.

Bu, NBA takımlarının EuroLeague'in yaptığı gibi diğer ülkelerden (Toronto Raptors hariç) takımlara karşı değil, kendi aralarında rekabet ettiklerini göz önünde bulundurduğumuzda, NBA için karmaşık hale gelebiliyor.

Silver, Aralık, Ocak veya Şubat aylarında turnuvayı başlatma olasılığı reddedildikten sonra, Noel maçları, NFL Playoffları ve NBA'in kendi All-Star haftasonu şenlikleriyle rekabet etmekten kaçınmak için, önerilen süreyi Kasım'a taşımıştı.