Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Silver: "Takvimimiz, Tokyo Olimpiyatları ile çakışabilir"

NBA başkanı Adam Silver, asıl amacın gelecek sezon taraftarlarla standart 82 maçlık bir program oynamak olduğunu, bunun da takvimin Tokyo Olimpiyatları ile çakışacağı anlamına geldiğini söyledi.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; NBA.com
NBA başkanı Adam Silver, asıl amacın gelecek sezon taraftarlarla standart 82 maçlık bir program oynamak olduğunu, bunun da takvimin Tokyo Olimpiyatları ile çakışacağı anlamına geldiğini söyledi.

Silver'ın en iyi tahmini olan NBA sezonunun Ocak 2021'de başlaması durumunda, bu, NBA'in 23 Temmuz'dan 8 Ağustos'a kadar oynanacak Olimpiyatlara oyuncuları ve antrenörleri gönderme olasılığını zorlaştıracak.

Yoğunlaştırılmamış bir NBA takvimi, Olimpiyatların NBA playoffları oynanırken başlayacağı anlamına geliyor.

Silver, CNN'de Bob Costas'a şunları söyledi:

"Pek çok harika ABD oyuncusu var ve en iyi 15 NBA oyuncusunun Olimpiyatlarda rekabet etmediği, ancak diğer harika Amerikalı oyuncularının rekabet ettiği bir senaryoya bakıyor olabiliriz. Açıkçası, diğer ülkelerden Olimpiyatlara katılan birçok NBA oyuncusu da var. Bu, üzerinde çalışmamız gereken bir şey. Son olarak diyorum ki, bunlar son derece benzersiz ve sıra dışı durumlar. Bence Olimpiyat hareketi için olduğu kadar, bizim için de öyle. Bu iki rakip düşünceyi birleştirmek ve aynı potada eritmek için bir yol bulmamız gerekecek."

NBA, ABD Rüya Takımının bir araya geldiği 1992 Barselona Olimpiyatları'ndan bu yana, her Olimpiyata katılmaları için oyuncular göndermişti.

NBA oyuncularının Olimpiyat Oyunlarında yer almasına izin verilmeden önce, ABD erkek basketbol takımı kolej oyuncularından oluşuyordu.

Olimpiyatlar ile ilgili olarak Silver, "Bu, planlamamızda bir faktördür. Ocak ayında, Olimpiyatların bu takvime göre gerçekleşmesi çok belirsizken, bir karar vermek bizim için zor olacak." şeklinde konuştu.

Önümüzdeki birkaç ay içinde kararlaştırılması gereken çok şey var ve bu durum, planlama lojistiği etrafında yoğunlaşıyor.