Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Silver: "LeBron'un yokluğu, TV reytinglerini etkiledi"

NBA başkanı Adam Silver, playoffların TV reytinglerinin LeBron James'in yokluğundan zarar gördüğünü söyledi.

NBA başkanı Adam Silver, playoffların TV reytinglerinin LeBron James'in yokluğundan zarar gördüğünü söyledi.

Silver, James'in geçen yaz Los Angeles'e gitmesinin, televizyon izleyicileri için mükemmel olmadığını belirtti. Silver, Doğu Yakasındaki yorgun izleyiciler için Batı Yakasındaki maçlarına bir saat önce başlamayı gözden geçirebileceklerini de ekledi:

"Bu ülkede evlerinde televizyon izleyen kitlenin yüzde ellisi Doğu saat diliminde. Ve eğer Batı yakası maçlarınız Doğu'da gece saat 10:30'da başlarsa, 11, 11:30'a doğru her zaman izleyicileri kaybediyorsunuz. İnsanların sabah işe gitmesi gerektiğinden, evlerde televizyonların gece saat 11:15, 11:30'da kapandığını görüyorsunuz."

"ORTA YOLU BULMAMIZ GEREKİYOR"

"Bu, ele alabileceğimiz bir şey. Bunun hakkında konuşuyoruz. Demek istediğim, daha önce oynarsak, Batı yakasındaki taraftarlar için daha az uygun olabilir. Akşam üzeri 6'da maç başlarsa, işten sonra insanların bu arenalara gideceğini düşünün. Çok uygun değil. Ama Batı yakasındaki bir televizyon izleyicisi için de uygun değil. Ancak lige ulusal bir bakış açısıyla baktığınızda, Batı'da biraz daha erken oynamak mantıklı olabilir. Bu da ekibimizle bu yaz hakkında konuşacağımız bir şey."

NBA'nin reytingleri bu sezon düşüşe uğradı ve bu nedenle lig, kesinlikle izleyicileri arttırmanın yollarını arıyor. Reytinglerin düşüşündeki en büyük etkenlerden biri LeBron James'in Los Angeles Lakers ile imza atmak için Cleveland Cavaliers'den ayrılmasıyla ilişkilendirilebilir.

Silver, ifadelerine şöyle devam etti:

"Kabul edelim, LeBron dünyanın en büyük yıldızlarından biri ve aynı zamanda da Doğu'da oynadı. Bu yüzden biraz yorgun görünmemin nedeni maçlarımızın çoğunun Batı'da ve gecenin geç saatlerinde olması. Çoğu insanın makul bir zamanda uyumayı tercih ettiğini biliyorum. Bir değerlendirme açısından, playofflarda LeBron'un olmaması, Doğu'da olmaması, açıkça reytingleri etkiledi."