Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Silver: "Finansal olarak görünüş pek iyi değil"

NBA başkanı Adam Silver, NBA sezonunu askıya almanın mali darbesini belirlemek için henüz çok erken olduğunu, ancak "görünenin güzel olmadığını" söyledi.

Haber; Sporx.com
NBA başkanı Adam Silver, NBA sezonunu askıya almanın mali darbesini belirlemek için henüz çok erken olduğunu, ancak "görünenin güzel olmadığını" söyledi.

Silver şu ifadeleri kullandı:

"Ekonomik etkinin ne olacağını söylemek için çok erken. Saatlik olmasa da günlük olarak birden fazla senaryoyu analiz ediyoruz ve finansal sonuçları gözden geçirmeye devam edeceğiz. Açıkçası, bu güzel bir görüntü değil, ancak hangi endüstride çalıştıklarına bakılmaksızın herkes aynı gemide."

Kapatma, normal sezonun son günü olması gereken 15 Nisan'a kadar lig 259 maçına mal olacak.

Lig, oyuncuların tam maaşlarını 1 Nisan'da alacağını açıklamıştı, ancak 15 Nisan'da oynanmayan maçlar için maaşları telafi edebileceklerini de belirtmişti.

Fivethirtyeight.com, başka maç oynanmazsa lig kayıplarının 1 milyar dolara yaklaşabileceğini tahmin etmişti.