Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Shumpert: "Kyrie'ye yabancı gibi davranırsanız, o zaman yabancı olur"

Brooklyn Nets forveti Iman Shumpert, Kyrie Irving'in bir takım arkadaşı olarak sahip olduğu kötü ün hakkında konuştu.

Haber; Sporx.com
Brooklyn Nets forveti Iman Shumpert, Kyrie Irving'in bir takım arkadaşı olarak sahip olduğu kötü ün hakkında konuştu.

Shumpert, Kyrie için söylenenlerin doğru olmadığını, ona yabancı gibi davranılırsa, yabancılaşacağını söyledi.

Kyrie, 2018-19 sezonunda beklentilerin oldukça altında kalan Boston Celtics'in soyunma odasındaki inişli çıkışlı ruh halinden ötürü, bir takım arkadaşı olarak kötü bir ün kazanmıştı.

Cleveland Cavaliers'da kendisinin takım arkadaşı olarak üç sezon geçirmiş olan Shumpert, bu ününün sadece kulaktan dolma sonucu olduğunu düşünüyor:

"Bugünlerde herkes istediğini tweet atıyor ve şimdi de Kyrie'nin Boston'a karşı oynamak istemediğini mi söylüyorlar? Hepiniz adamın nasıl kötü şut attığını gördünüz. Omzu onu rahatsız ediyordu. Boston sadece, onun oynamayacağı süredeki takvimde denk geldi."

"MENTAL OLARAK SAĞLAM DEĞİL"


Geçtiğimiz sezonun hayal kırıklığı sonrasında, Celtics taraftarları kendisinden beklenen TD Garden'a dönüşünü gerçekleştirmediği ve takımla Boston'a gitmediği için, fotoğrafının üzerinde "korkak" yazan el ilanları yapıştırmış ve arenanın etrafındaki bölgelere yapıştırmışlardı.

27 yaşındaki yıldız, Çarşamba geceki maçı, son yedi maçı kaçırmasına neden olan sağ omuz sakatlığı nedeniyle kaçırmıştı. Eski bir oyuncu ve eski NBA şampiyonu, Irving'in bu maçları mental olarak sağlam olmadığı için oynamadığını iddia etmişti.

"ASLINDA OLDUKÇA NORMAL BİRİ"

Irving geçtiğimiz sezonun sonlarına doğru Celtics'in geri kalanından kendisini yabancılaştırdığı için, bu konuda çok eleştiri almıştı. Ancak Shumpert, gözün gördüğünden daha fazlası olduğunu söyledi:

"Bize bir sürü para veriyorlar ve bununla başa çıkmanız gerektiğini söylüyorlar. Ky'ın bazen sessiz olmayı, hiçbir şey söylememeyi ve kendini ifade etmemeyi tercih ettiği dönemlerden biri."

"İnsanlar, kendisini izole etmek istediğini düşündündükleri için ondan uzak duruyorlar - ama bunu istemiyor. O aslında oldukça normal biri. Ona bir yabancı gibi davranırsanız, o zaman yabancı olur. Eğer onun yabancı olduğunu ve onunla konuşmamanız gerektiğini düşünürseniz, o zaman size bir şey söylemez. Çünkü kendisini yabancılaşmış hisseder."

Irving, geçen sezon büyükbabasının kaybı ile başa çıkmaya çalıştığını ve bunun da sezonun bir kısmı için kendi kabuğuna çekilmesine neden olduğunu söylemişti.