X

Short Track Milli Takımı sporcusu Tunay Şimşek'in hedefi Pekin Olimpiyatları

Kuzeninin sayesinde buz hokeyi ile kariyerine başladığını dile getiren Short Track Milli Takımı sporcusuTunay Şimşek, hedefinin Pekin Olimpiyatlarında Türkiye'yi temsil etmek olduğunu açıkladı

Haber; AA, Fotoğraf; AA
Abone Ol
Short Track Milli Takımı sporcusu Tunay Şimşek'in hedefi Pekin Olimpiyatları
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
22 Ekim 2021 14:08
Short Track Milli Takım sporcularından Tunay Şimşek, kış olimpiyatlarında Türkiye'yi temsil etme hedefine kilitlendi.

Short Track Milli Takımı, başantrenör Artur Sultangaliyev'in yönetiminde Samsun Buz Sporları Salonu'nda, 2022 Pekin Kış Olimpiyatları'na kota almak için antrenmanlarını sürdürüyor.

Türkiye Buz Pateni Federasyonunca (TBPF) organize edilen Short Track Milli Takım kampına katılan ay-yıldızlı sporcu Tunay Şimşek, 2014 yılında milli takıma seçildiğini ve şimdiye kadar Erzurum'da çalışmalarını sürdürdüğünü söyledi.

Kuzeninin sayesinde buz hokeyi ile kariyerine başladığını dile getiren Tunay, buz hokeyinde kendini geliştirmek için 'short track'a (kısa mesafe sürat pateni) yöneldiğini, ilk yarışmasında Türkiye birinciliği elde ettikten sonra yoluna bu sporla devam ettiğini anlattı.

2022 Pekin Kış Olimpiyatları öncesi Samsun'da seçmelere hazırlandıklarını belirten Tunay, Samsun'daki çalışmalarının yoğun ve başarılı geçtiğini ifade etti.

Her sabah 2-3 saat buz antrenmanları yaptıklarını akşam ise atletizm, fitness ve bisiklet çalışması yaptıklarını dile getiren Tunay, "Yoğun bir çalışma yapıyoruz. Az bir zamanımız kaldı bunu en iyi şekilde değerlendirmemiz lazım." dedi.

Tunay Şimşek, antrenmanlarda fiziksel güçlendirme yaptıklarını belirterek, "Düz koşu yapmıyoruz sadece bisiklet sürüyoruz. Bu hem bacak kaslarımıza iyi geliyor hem da kondisyonumuza iyi geliyor. Onun dışında buzdaki antrenmanlarımız da kuvvet ve sürate yönelik oluyor." diye konuştu.
Tunay Şimşek: "Ülkem için bir ilki başarmak istiyorum"

Bütün sporcuların hayalinde iyi bir yere gelmek olduğunu, kendisinin de bunu istediğini vurgulayan Tunay, şunları kaydetti:

"Çok iyi yerlere gelmeyi bütün sporcular ister ama ben ülkem için bir ilki başarmak istiyorum. Kış olimpiyatlarına gitmek ve benden sonra gelecek gençlerin önünü açmak istiyorum. Daha önce dünya ve Avrupa gençlerde başarılarımız ve kürsümüz oldu fakat şimdi A takımında ses getirmek istiyoruz. Zoru başarmak istiyoruz gerçekten, inşallah başaracağız."

 

SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ
Tümü
 Reklam 
TÜMÜ