Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Shaq: "Kobe ile yedi şampiyonluk kazanabilirdik"

NBA efsanesi Shaquille O'Neal, geçmişte Los Angeles'ta kalmış olması durumunda kendisi ve merhum efsane Kobe Bryant'ın yedi şampiyonluk kazanmış olabileceğini söyledi.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; NBA.com
NBA efsanesi Shaquille O'Neal, geçmişte Los Angeles'ta kalmış olması durumunda kendisi ve merhum efsane Kobe Bryant'ın yedi şampiyonluk kazanmış olabileceğini söyledi.

Pek çok kişi, O'Neal'ın 2004'te Miami Heat'e hiç takas edilmemesi durumunda, ikilinin kaç şampiyonluk kazanabileceğini geçmişte uzunca tartışmıştı.

"All the Smoke" podcastine konuk olan Shaq, sunucu Matt Barnes'ın konuyla ilgili yönelttiği soruya, şu şekilde yanıt verdi:

"Yedi tane. Çünkü takas olmamın sebebi Kobe ile olan anlaşmazlığımız değildi, daha az para almamı istemeleriydi.

Ama param vardı, aslında 'Tamam, seni yeterince yetiştirdim. Artık takım senin. Ben yine 28 sayımı atar, 10 ribaundımı çekerim.' demem gerekirdi.

Yine de egom istediğimi elde etmemi sağlamıştı, Miami'ye gitmiştim, Pat (Riley) benimle ilgilenmişti ve bir şampiyonluk daha kazanabilmiştim. Lakin kariyerimin geri kalanında orada (Los Angeles) kalmak isterdim."