Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Shaq: "Kareem beni eleştirdiğinde, ben ağlamamıştım..."

NBA efsanesi Shaquille O'Neal, modern NBA oyuncularını eleştirmesine karşı gelen tepkilere yanıt verdi.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; NBA.com
NBA efsanesi Shaquille O'Neal, modern NBA oyuncularını eleştirmesine karşı gelen tepkilere yanıt verdi.

Shaq bir süre önce Utah Jazz yıldızı Donovan Mitchell'ın yüzüne, bir sonraki seviyeye geçmek için gereken niteliklere sahip olduğuna inanmadığını söylediğinde, NBA'de birçok kişiden tepki görmüştü.

LeBron James ve Kevin Durant gibi ligdeki bazı büyük isimler, eski oyuncuların bugün oynayan isimleri eleştirmesinden şikayetçi olmuşlardı.

Shaq, The Dan Patrick Show'da genç oyuncuları eleştirmesiyle ilgili kendisine eleştiri yapanlara şu şekilde bir yanıtla karşılık verdi:

"Şu anda pek çok kişi 'Gençlere karşı çok sertsin.' diyor. Ben sadece bana yapılan şeyi yapıyorum. Bir zamanlar ben de 30-35 sayı ortalamaları yakaladığım bir dönemde, playofflarda sürekli süpürülüyorduk. Büyük oyuncu Kareem Abdul-Jabbar, benim için 'Henüz şampiyonluk kazanmadı' demişti. Peki ben ağladım mı? Sosyal medyada sızlandım mı? Hayır, hiçbir şey söylemedim çünkü Kareem Abdul-Jabbar bunu söyleyecek niteliğe sahipti. Şimdiye kadarki en büyük NBA oyuncusu ile bir anlaşmazlığa mı gireceğim?

Bu yüzden bana bu yapıcı eleştiriyi yaptığında, bunu kabullenerek oyunumu başka bir seviyeye taşıdım. Bugün bu adamlar birer 'pudding pop'* gibiler. Onlarla ilgili bir şey söylemeye gelmiyor."

(*Çubukta buzlu şeker, dondurma. Oyunculara karşı muhtemelen 'şeker' kavramı üzerinden bir eleştiri.)