"Serie A'da sezon iptal edilebilir"

İtalya Futbolcular Birliği Başkanı Damiano Tommasi, Serie A'da sezonun geri kalanının başlamayacağına ilişkin ihtimal üzerine açıklama yaptı.

Haber; Sporx.com dış haberler, Fotoğraf; EPA
'Serie A'da sezon iptal edilebilir'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
30 Mart 2020 13:35
İtalya Futbolcular Birliği Başkanı Damiano Tommasi, İtalya'da futbolun geleceğinin tartışılacağı kritik toplantı öncesinde sezonun durdurulduğu yerde kalacağı ihtimalinin olduğunu söyledi.

Tommasi yaptığı açıklamada koronavirüs sebebiyle defalarca İtalya'nın futbol paydaşlarıyla toplantı yaptıklarını ama bu kez sezonun bir daha başlamamak üzere durdurulacağına ilişkin ihtimalinin ilk kez gündeme geleceğini söyledi. Tommasi açıklamasında, "Spor Bakanı Spadafora'nın açıklamalarından sonra sezonun burada sona ereceğine dair konuşmalar var. Toplantıdan sonra bazı şeyler netleşecek" sözlerini kullandı.

Tommasi kulüplerin futbolcu maaşlarında indirime gitme talepleri ile ilgili ise, "İki taraf da anlaşıyorsa bizim müdehale etmemiz söz konusu olmaz. Mümkün olduğunca ortak bir çözüm bulmaya çalışıyoruz. Bu konuda Juventus'un ciddi bir adımı var. Onların bu yaptığı bizim için sürpriz olmadı" dedi.

Sporx mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın
Tümü
TÜMÜ