Sergen Yalçın'dan Avrupa açıklaması ve şampiyonluk yanıtı

Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın, "UEFA Avrupa Ligi'ne gitmek istemiyor" iddiaları hakkında konuştu.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; AA
Sergen Yalçın'dan Avrupa açıklaması ve şampiyonluk yanıtı
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
28 Şubat 2020 23:38
Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın, gazetelerde çıkan "UEFA Avrupa Ligi'ne gitmek istemiyor" şeklinde haberlerin gerçek dışı olduğunu açıkladı.

"AVRUPA'YA GİTMEK İSTİYORUZ"

Alanyaspor galibiyeti sonrası basın toplantısında bu haberlere tepki gösteren Sergen Yalçın, "Geçen hafta ağzımdan bir şey yazılmış, 'UEFA'ya gitmek istemiyorum' diye, ben böyle bir şey söylemedim, herhangi bir yerde böyle bir açıklama yapmadım. Neden böyle bir şey benim ağzımdan yazıldı? UEFA Avrupa Ligi'ne ya da Şampiyonlar Ligi'ne de katılmak istiyoruz, bunu söyleyeyim önce. Böyle bir şey varsa, düzelteyim. Hedefimiz maçları kazanmak, nerede bitiririz, bilemiyorum. 5 mi, 4 mü, 8 mi, bilemiyorum. Önümüzdeki sezonun planlamasını da yapacağız ama lig oynuyoruz, oyuncuları motive etmeye ihtiyacımız var. Maçları kazandıkça, yukarıya yaklaşacağız. Ne kadar yaklaşacağız, onu zamanla göreceğiz." ifadelerini kullandı.

ŞAMPİYONLUK SORUSUNA YANIT

Şampiyonlukla ilgili soruya da yanıt veren Sergen Yalçın "Biz 8 puan gerideyiz ama herkesten 8 puan gerideyiz, bir takımdan değil. 8'leri toplarsan 24 eder. Bir takım olsa yakalama şansımız olabilir ama yakalamamız kolay değil. Yakalamak istemiyor muyuz? Tabii ki istiyoruz, tabii ki şampiyon olmak istiyoruz. Şampiyon olamazsak, 2. olmak istiyoruz. Oynadığımız maça konsantre oluyoruz, kaçıncı bitireceğimizi bilemiyoruz. Yukarı daha yakın olsak, daha farklı konuşmalar yapabilirdim. Bir seri yakalarsak, nereye kadar fark kapanabilir, onu bilmek zor. Beşiktaş olarak Şampiyonlar Ligi'ne de, UEFA'ya da gitmek istiyoruz." dedi.

Sporx mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın
Tümü
TÜMÜ