Şenol Güneş: ''Her maça 3 puan için çıkıyoruz''

Arnavutluk maçı öncesi A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, basın toplantısı düzenledi.
21 Mart 2019 21:01
A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, Arnavutluk maçı öncesinde basın toplantısı düzenledi.

Armavutluk'un iyi bir takım olduğunu söyleyerek söze başlayan Şenol Güneş, ''Gruptan çıkabilmek için her maçı kazanmak zorundayız. Her maç zor, her maça kazanmak için çıkacağız. Tüm takımlara başarılar. Arnavutluk'u tanıyoruz. Onlar da bizi tanıyor. Zaten yakın ilişkilere sahip ülkeleriz. İtalya, Yunanistan ve İsviçre liglerinde oyuncuları var. Zor bir rakiple oynayacağız. Biz de iyi bir takımız. Sadece Arnavutluk karşısında değil sahaya çıkarken tüm rakiplere karşı kazanmak için sahaya çıkacağız.'' diyerek maç hakkında konuştu.

''FRANSA'YI DA YENMEK İÇİN OYNAYACAĞIZ''

Gruptaki her maça 3 puan için çıkacaklarını belirten Güneş, ''Arnavutluk'un önceki maçlarını izledim. Yetenekli oyuncuları var. Bizim de yetenkli oyuncularımız var. Güzel bir maç olmasını bekliyorum. Böyle turnuvalara 4 senede bir gidiliyor. Biz de gidemeyince arayı açıyoruz. Açmamak lazım. Biz önce kendimize bakıyoruz. Rakibimize saygı gösteriyoruz ancak bizim kazanmaya ihtiyacımız var. Gruptaki tüm takımları rakip olarak görüyoruz. Hepsini kazanmak ve gruptan çıkmak istiyoruz. Avrupa Şampiyonası'na katılmak istiyoruz. O, bu demeden, Fransa demeden çıkıp kazanmak için oynayacağız.'' dedi.

''FUTBOLUN DİLİ BİR, NİYETİ BİR''

Arnavutluk karşısında çıkacak kadroya maç günü karar vereceğini belirten deneyimli teknik adam, ''Mahmut Tekdemir sol stoper oynayabiliyor. İrfan'ın da çıkışı var. Hangi oyuncu ile başlayacağıma yarın karar vereceğim. Çıkan her oyuncunun milli takım için hazır olduğunu düşünüyorum. En iyi silahlarımızı kullanmak istiyoruz. Biz şu anda aynı dili konuşuyoruz, aynı düşünceyi paylaşıyoruz, aynı amaç için uğraşıyoruz. Futbolun dili bir, niyeti bir. Yeter ki herkes aynı niyeti taşısın.'' sözlerini kullandı.

Galeri Icon Foto Galeri