Şenol Güneş: "Haksızlık yapılıyor"

A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, kendisine yöneltilen eleştirilere cevap verdi.
25 Mart 2019 22:52
A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, Beşiktaş ve A Milli Takım'ı birlikte çalıştırmasının eleştirilmesine cevap verdi.

Kendisine haksızlık yapıldığını belirten Güneş, "Geçici görevi istemediğimi ben söyledim. Sezon sonunda geleceğim bir göreve soyundum, artık bu bitti. Fransa ve İzlanda maçına nasıl hazırlanırız konusunu yine yapacağız. Çok yorulduğumu söyleyebilirim ama öncesinde bana çok haksızlık yapıldı. Gece gündüz çalıştım ve tamamen buraya odaklıydım." dedi.

Milli Takım'ın birleştirici olması gerektiğini vurgulayan Güneş, "Bu ülke, canını feda eden insanların bıraktığı bir ülke. Bu ülke böyle kuruldu. Biz savaş istemiyoruz, futbolun da birleştirici bir unsur olmasını istiyoruz. Neyi paylaşamıyoruz?" diye konuştu.

"OLABİLDİĞİNCE, GÜCÜM YETTİĞİNCE ÇALIŞIRIM"

Fransa ve İzlanda'yı izlemeyecek olması ile ilgili soruya cevap veren Güneş, "Fransa ve İzlanda ile ilgili bilgi verirseniz, kadroyu da yaparsanız sevinirim. Sayın Cumhurbaşkanı da geldi, siz bilmezseniz ben ona da antrenörlük yaptım. Geç kaldınız, daha erken gelseniz, sizi de takıma alabilirdim. Beni çalışmaya teşvik edin. Olabildiğince, gücüm yettiğince çalışacağım. Çok açık ve net konuşuyorum, size belki bu zor geliyor. Her maçı ben nasıl izleyeceğim? Siz yazılar yazarsınız, ben alırım. Takım yapıyorsunuz, size görev verdim, bunu da yapın bari." cevabını verdi.

"MİLLİ TAKIM KULÜPLERİN ÜZERİNDEDİR"

Beşiktaş konsantrasyonunun düşüp düşmediği ile ilgili eleştirilere cevap veren Güneş, "Şu andan itibaren milli takım görevi bitmiştir. Kulübümü, taraftarımı seviyorum ama milli takımı her şeyden üstün tutuyorum. Milli Takım ile Beşiktaş ayrımı olmaz, Milli Takım onun üzerindedir. Biz yanlış yapmadık, hiçbir ayrımımız da yok. Beşiktaş'a nasıl geldiğimi de biliyorum, ayrılırsam da nasıl gittiğimi öğrenirsiniz." diyerek sözlerini noktaladı.

Galeri Icon Foto Galeri