Şenol Güneş: "Finali yapmak önemli"

A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, Fransa maçının öncesinde basın toplantısında konuştu.

Haber; Sporx.com
Abone Ol
Şenol Güneş: 'Finali yapmak önemli'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
13 Ekim 2019 20:28
A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, Fransa maçının öncesinde açıklamalarda bulundu.

Finali iyi yapmamız gerektiğini vurgulayan Güneş, "Buraya gelmek önemli değil, bundan sonra finali yapmak önemli. Belki beraberlik de bize yarayabilir konum itibariyle. Yarın büyük bir takımla, Dünya Şampiyonu ile oynayacağız. Maçın futbol anlamında doğrularını görmek istiyoruz. Ofansif de, defansif de iyi oynayan bir takım Fransa. Oyuncu üreten, aynı zamanda yarışmada olan bir takım Fransa. Fransa maçı kendi gücümüzü görme anlamında da bir ölçü olacaktır" ifadelerini kullandı.

İlk maçtaki 2-0'lık sonucun geride kaldığını kaydeden deneyimli hoca, "Futbolda her sonuç çıkabiliyor, önemli olan oyundur. İlk maç geride kaldı, yarış devam ediyor. Fransa, İzlanda ve Türkiye'nin favori olduğu grupta biz Fransa ve İzlanda ile oynayacağız. İlk maçtaki sonuç bizim için iyi, onlar için beklenmedik oldu. Futbolda her türlü sonuç var, önemli olan işimizi iyi yapmaya devam etmek" dedi.

"BATI ÜLKELERİ SURİYE'DE CİRİT ATIYOR"

Barış Pınarı Harekatı'yla ilgili Fransız gazetecinin sorusunu yanıtlayan Güneş, "Bir ülkenin dışına çıkmak, başka ülkenin isteyeceği bir şey değil. Bunu yapanlar var ama Türkiye bunlardan değil. Türkiye, çevresindeki teröristlerin sürekli içeri sızdığı bir ülke, bir müdahale durumu var. Bizim çocuklarımız da asker. Hiçbir insan ölmesin, terörü bütün ülkelerin şiddetle kınaması gerekiyor ama herkes terörü istediği gibi kullanıyor. Bütün batı ülkeleri Suriye'de cirit atıyor. Oradan sızan teröristler geldi ve ülkemizdeki insanlara zarar vermeye başladı. Şiddeti Amerika, Rusya ya da Fransa durdurup da, terörü bizim ülkemize sokmayacaksa, bizim askerimiz de oraya gitmez, kimse bunu merak etmesin." diye mesaj yolladı.

Birçok Türk taraftarın statta olacağı yorumu üzerine Güneş, "Maça gelenler keyif almaya gelsin. Fair Play içinde izlemeye çalışsın. Olumsuzluk olsun istemiyorum, gerginlikler olmasın. Futbol herkesin bir araya gelebildiği spordur. Fransız taraftarların da, Türk taraftarların da dostane şekilde maçı izlemesini diliyorum." diye konuştu.

Eksiklerle ilgili düşünceleri sorulan tecrübeli antrenör, "Kaptan Emre, oyuncu yeteneği dışında güçlü bir karakter, elbette bir kayıp. Hasan Ali yok, Cengiz yok, Dorukhan yok... Bir sürü oyuncu olmayabilir. Sahaya çıkacak oyuncular da, yetenekli oyuncular. Mazeret olarak kullanmak çözüm getirmez" sözleriyle konuşmasını noktaladı.Tümü
TÜMÜ