Şemsetdin Hancı: "Türk futbolunu Berat Albayrak kurtardı"

Trabzonspor'da Finans ve Proje Geliştirme Sorumlusu Şemsetdin Hancı, eski bakan Berat Albayrak'ın Bankalar Birliği yapılandırmasındaki rolüyle ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Haber; Sabah, Fotoğraf; AA
Abone Ol
Şemsetdin Hancı: 'Türk futbolunu Berat Albayrak kurtardı'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
25 Mayıs 2022 13:35
Süper Lig'de 2021-2022 sezonunu şampiyon tamamlayan Trabzonspor, gelecek sezon Türkiye'yi Şampiyonlar Ligi'nde temsil edecek. Bordo-mavili ekibin Finans ve Proje Geliştirme Sorumlusu Şemsetdin Hancı, Sabah'a özel açıklamalar yaptı.

"Şampiyonluk bu şehre çok yakıştı" diyen Hancı şunları söyledi:

"En küçük bir olumsuzluk dahi olmadan tüm dünyaya şampiyonluğun nasıl kutlanması gerektiğini gösterdik. Önemli bir başarı aldık. Ama daha da iyisini başarabiliriz. O yüzden çalışmalara başladık. Hedefimiz Şampiyonlar Ligi'nde gruplara kalmak. Tüm planlarımızı buna göre yapıyoruz. Şampiyonlar Ligi müziğiyle birlikte Trabzonspor'un büyük başarılara imza atacağını hayal ediyorum. Önümüzdeki sezon daha zor olacak. Rakiplerimiz bizi daha fazla dikkate alacak ve bu doğrultuda kadrolarını güçlendirmek için daha fazla çaba göstereceklerdir."

ÜLKE FUTBOLU ALBAYRAK'A BORÇLU

Berat Albayrak'ın Bankalar Birliği ile yapılan anlaşmada rolünün büyük olduğunu söyleyen Hancı, "Eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın ülke futbolunun kurtuluşu için yürürlüğe soktuğu Bankalar Birliği yapılandırması çok önemliydi. Ne kadar teşekkür etsek az. Kendisine ülke futbolu çok şey borçlu. Trabzonspor'a siyaset üstü yaklaşımı da sadece bir futbolsever olduğunun, bu renklere ne kadar aşık olduğunun göstergesi." dedi.

ANIT PROJESİ KULÜP İÇİN ÖNEMLİ

Şemsetdin Hancı ayrıca, "Kulübün önümüzdeki sezon oluşturacağı mali tabloyu dengelemek ve iyi takım kurabilme açısından anıt projesini başlattık. Sekizinci şampiyonluğumuzu simgeleyen bu kupa anıtının sadece sembolik değil maddi olarak da kulübümüzü güçlendirmesini istiyoruz. 1 milyon TL bağış yapılarak katılım sağlanıyor. Şu anlık güncel durumda oldukça iyi gidiyor. Projemize katkı bekliyoruz." ifadelerini kullandı.

SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ
Tümü
TÜMÜ