Semih Tokatlı: "Zamana oynamak da bir adet oldu"

Alanyaspor Teknik Sorumlusu Semih Tokatlı, Kasımpaşa'ya 2-1 yenildikleri maçın ardından konuştu.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; AA
Abone Ol
Semih Tokatlı: 'Zamana oynamak da bir adet oldu'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
11 Ocak 2021 22:01
Alanyaspor Teknik Sorumlusu Semih Tokatlı, Kasımpaşa'ya 2-1 yenildikleri maçın sonrasında açıklamalarda bulundu.

Pozisyon üretmekte zorlandıklarını söyleyen teknik adam, "Çeşitli pozisyonlar için çalışıyoruz. Önemli olan rakibe oyunu kabul ettirmemiz. Ürettiğimiz pozisyonlar da var, sonuca gidemedik. İnşallah bundan sonraki çalışmalarımız bu yönde olacak. 10 kişi oynamak zordur. açamadğınızda rakibin direnci de artıyor. Zamana oynamak da bir adet oldu. Oyun sistemimizde çabuk oynama, hücuma çıkma anlamında çalışıyoruz ama demek ki daha çok üretmemiz lazım." dedi.

Tokatlı, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, Kasımpaşa maçına çok iyi hazırlandıkları ve kazanmayı arzuladıklarını belirtti. Rakibe mağlup olduklarını dile getiren Tokatlı, "Oyuna iyi başladık. Üstünlüğümüz ile geçti ama atak yaparken kalemizde gördüğümüz talihsiz goller geri düşmemize neden oldu. Arkasından attığımız penaltı golüyle maça tutunduk ve ikinci yarıya daha hırslı ve arzulu başladık." dedi.

İkinci yarıda rakibi kaleye getirmediklerini anlatan Tokatlı, "Girdiğimiz pozisyonları değerlendiremeyince topun bizde kalmasına rağmen mağlup olduk. Bu konuda üzüntülüyüz. İleriki haftalarda çalışmalarımız daha da gelişecektir. Bunu telafi edeceğiz." diye konuştu.

Tokatlı, gazetecilerin Alanyaspor'un daha fazla topa sahip olma oranına rağmen yaşadığı puan kayıplarına ilişkin soruyu şöyle yanıtladı:

"Buna çare bulacağız. Çalışmalarımız o yönde gidiyor. Biraz da geliştirmemiz lazım. Ayrıca 10 kişiye karşı oynamak zordur. İlerleyen dakikalarda gol bulamayınca hem rakibin direnci artıyor hem de moral ve motivasyonunuzda etkileşimler oluyor. Ama son dakikaya kadar kazanma arzusu bizi sevindirdi. Maalesef sonuçta mağlup olduk. Bir de maçın uzatma dakikası 5 dakika mıydı diye düşünmeden edemiyoruz." Tümü
TÜMÜ