Semih Saygıner: "Eski formuma geri döndüm"

Semih Saygıner, Dünya 3 Bant Bireysel Bilardo Şampiyonası'nda elde ettiği 3.'lüğün ardından konuştu.

Haber; DHA
Abone Ol
Semih Saygıner: 'Eski formuma geri döndüm'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
23 Kasım 2016 13:06
Türk bilardosunun en önemli ismi Semih Saygıner, Dünya 3 Bant Bireysel Bilardo Şampiyonası'nda elde ettiği 3.'lüğün ardından ''Toparlanmaya başladım, sahalara eski formumda döndüğümü hissediyorum'' dedi. Fransa'nın Bordeaux kentinde düzenlenen en yüksek seriyi yapan, 10 ıstakada 40 sayı elde ederek oldukça formda olduğunu kanıtlayan Semih Saygıner, 7 yıl Uluslararası arenaya ara verdiğini ve 2014 Eylül ayında dönüş yaptığını hatırlatarak, ''Biraz zaman alacağını biliyordum, yavaş yavaş toparlamaya başlıyorum. Dünya klasmanında 18'inciliğe yükseldim. Dünya 3'üncüsü oldum. Tabii ki şampiyon olmak istedim fakat yarı final maçın oyun bana hiç dönmedi. Döndürmek için çok şey yaptım ama olmadı. Bazen böyledir spor. Özellikle üst düzey sporda. Bilardo gibi bir sporda bazen istediğiniz gibi olmayabiliyor. 3'üncü oldum, bu iyi bir sinyal benim için. Artık yavaş yavaş sahalara eski formumda döndüğümü hissettim, mutluyum'' dedi.

''UMARIM MISIR'DA BİRİNCİ OLURUM''
Mısır'da düzenlenecek 3 Bant Dünya Kupası'nın son ayak olduğunu ifade eden Saygıner, '' Sonuna kadar mücadele edeceğim. Artık yavaş yavaş kendimi sahalarda hissediyorum. Bu sonuçlarda da belli olmaya başladı. Umarım birincilik getiririm'' diye konuştu.

''BİLARDOYU DAHA POPÜLER VE PROFESYONEL BİR SPOR HALİNE GETİRMEK TÜRKİYE'DE MÜMKÜN''
Bilardonun Ersan Ercan ve Yönetimi ile daha iyi yerlere gittiğini kaydeden Saygıner,''Medya desteği arttı. Daha çok oyuncu oynamaya başladı. Turnuvalar büyük çaplı olmaya başladı ama bizim oturup konuştuğumuz bir çok şey de var yönetim ve Bilardo Federasyonu Başkanı Sayın Ersan Ercan ile. Bilardoyu daha popüler ve profesyonel bir spor haline getirmek Türkiye'de mümkün. Çünkü çok ciddi bir potansiyel var. Bunu için aba sarf ediyorlar, iyi şeyler olacağını düşünüyorum'' şeklinde ifadeler kullandı.

''BAŞARILARIMI 2017 YILINDA KATLAYARAK DEVAM EDECEĞİMİ DÜŞÜNÜYORUM''
2016 yılının biraz zor geçtiğini, 2017 yılına ise hızlı girmek istediğini söyleyen Semih Saygıner, şöyle konuştu: ''2017 yılına çok hızlı girmek istiyorum. Antrenmanlarımı, bütün hayatımı, düzenimi ona göre kurup hızlı girmek istiyorum. 2016 biraz ite kaka geçti diyebilirim. Birçok şey yaşadım 2016'da. Başarılarımı 2017 yılında katlayarak devam edeceğimi düşünüyorum. Ona hazırlıklıyım şuan ama antrenmansız olmaz.''

 

Tümü
TÜMÜ