• Sezon sonunda Türkiye'ye gelmesi muhtemel 20 isim

 • "Türkiye'nin en utanç verici futbolcusu Galatasaray'da"

 • Moussa Sow ve Lens, Visca ile Volkan'ı sildi! Ve işte o kadro

 • G.Saraylı Sabri Sarıoğlu'nun Süper Lig'deki tarihi laneti!..

Savcılıktan Obradovic davasıyla ilgili karar

Galatasaray ile Fenerbahçe Basketbol takımları arasında 29 Mayıs 2016 tarihinde oynanan maçta, Fenerbahçe takımının başantrenörü Zeljko Obradoviç'in yüzüne gelen sıvının ne olduğuna ilişkin tartışmaya savcılık son noktayı koydu. Savcılık, mağdur Zeljko Obradoviç'in yüzüne tükürülme fiilinin gerçekleştiğini belirtti, şüpheli taraftar Oğuz Beltek hakkında dava açtı. Şüpheli Oğuz Beltek'in, 15 günden az olmamak üzere adli para cezasına çaptırılması istendi.

Kaynak: DHA
 •  
Savcılıktan Obradovic davasıyla ilgili karar
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
30 Kasım 2016 15:09
Galatasaray Odeabank ile Fenerbahçe Basketbol takımları arasında oynanan maçta Fenerbahçe Takımı'nın başantrenörü Zeljko Obradoviç'e tükürdüğü gerekçesiyle taraftar Oğuz Beltek (31) hakkında "Hakaret içeren tezahürat" suçundan dava açıldı. Dava ile ilgili karar verildi. 

OBRADOVİÇ'İN SURATINA SIVI GELDİ
 
Galatasaray Odeabank ile Fenerbahçe Basketbol takımları arasında 29 Mayıs 2016 günü Abdi İpekçi Spor Salonunda oynanan maçta olaylar çıktı ve Fenerbahçe Takımı'nın Başantrenörü Zeljko Obradoviç'in yüzüne bir sıvı geldi. Fenerbahçe Kulübü, Zeljko Obradoviç'in sarı kırmızılı taraftarın tükürüğüne maruz kaldığını öne sürerken, sarı -kırmızılı kulüp de Sırp çalıştırıcıya tükürülmediğini, ayran sıçradığı iddia etti.
 
KULÜBÜN AVUKATI SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU
 
Fenerbahçe Spor Kulübü'nün avukatı, Fenerbahçe Erkek Basketbol takımı başantrenörü mağdur Zeljko Obradoviç'in yüzüne tükürüldüğünün, kulüp görevlileri mağdurlar FB TV Çalışanı Aslı Duru ve Fenerbahçe Spor Kulübü Halkla İlişkiler Sorumlusu Defne Patır'a fiziki saldırıda bulunulduğu iddiasıyla Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.
 
SAVCILIK SORUŞTURMAYI BAŞLATTI
 
Soruşturma başlatan savcılık hazırladığı iddianamede şüpheli Oğuz Beltek'in Galatatasaray - Fenerbahçe Basketbol takımları arasında Abdi İpekçi Arena Spor Salonunda oynanan müsabaka esnasında tükürerek hakaret içeren tezahürat yapması nedeniyle gözaltına alındığını belirtti. 
 
Şüpheli Oğuz Beltek hakkında 6222 Sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun'un 18/3 maddesi gereğince spor müsabakalarını seyirden yasaklama tedbirinin uygulanmaya başlandığı kaydedildi. Şüpheli Oğuz Beltek'in eyleminin 6222 Sayılı Kanunun 14/1 maddelerinde yazılı adli para cezasını gerektiren ve ön ödemeye bağlı suçlardan olduğu ifade edilen iddianamede, şüpheliye yapılan tebliğata rağmen para cezasını süresinde ödemediğinin anlaşıldığı ifade edildi.
 
ŞÜPHELİNİN YARGILANMASI İSTENDİ
 
İddianamede, şüpheli Oğuz Beltek'in "Hakaret içeren tezahürat" (tükürmek) suçundan 15 günden az olmamak üzere adli para cezasına çaptırılması istendi. Bakırköy Asliye Ceza Mahkemesi iddianameyi kabul etti, şüpheli Oğuz Beltek'in önümüzdeki günlerde hakim karşısına çıkacak.
 
TAKİPSİZLİK KARARI
 
Savcılık soruşturma kapsamında bir de takipsizlik kararı verdi.Mağdur Obradoviç'in yüzüne tükürülme fiilinin şüphelilerden Oğuz Beltek tarafından gerçekleştirildiğine dair kanıt elde edildiği ifade edilen takipsizlik kararında Oğuz Beltek'in diğer mağdurlar Aslı Duru ve Defne Patıra'a fiziki saldırıda bulunduğuna dair soyut iddia ve şikayet haricinde herhangi bir kanıt elde edilmediği ve darp raporlarının da soruşturma dosyasında bulunmadığı belirtildi.
 
"HAKARET" VE "BASİT YARALAMA" ŞİKAYETE BAĞLI SUÇ OLDUĞU BELİRTİLDİ 
 
Obradoviç'e yönelik "Hakaret" ve diğer mağdurlar Aslı Duru ve Defne Patır'a yönelik "Basit yaralama" suçunlarının soruşturması ve kovuşturmasının şikayete tabi olduğu belirtilen takipsizlik kararında, mağdurlar tarafından usülune uygun olarak yapılmış bir şikayetin bulunmadığı, Fenerbahçe Spor Kulübü vekilinin mağdurlar adına iddia ve şikayet olunan suçlardan dolayı şikayette bulunma yetkisinin bulunmadığı ifade edildi.
 
"KOVUŞTURMANIN KOŞULU GERÇEKLEŞMEDİ"
 
Bu nedenle Oğuz Beltek yönünden "Hakaret içeren tezahürat" suçu haricinde "Hakaret" ve "Yaralama" suçları açısında soruşturma ve kovuşturma koşulunun gerçekleşmediğinin altı çizildi.
Tümü
EN ÇOK OKUNANLAR
 • PUAN DURUMU
 • FİKSTÜR
 • STSL
 • 1.Lig
 • İng
 • Alm
 • İsp
 • İta
 • Fra
 • Hol
Audi A3
2016 MODEL \
145.000 TL
Chevrolet Cruze
Çok temiz Chevrolet Cruze - 1.6 Ls Plus
37.000 TL
Seat Toledo
Seat Toledo
12.600 TL
Renault Fluence
2012 Renault Fluence - 1.5 Dci Business
34.400 TL