Samet Aybaba: "Türkiye'nin en iyi iki hakemine bakmak lazım"

Kayserispor Teknik Direktörü Samet Aybaba, Beşiktaş maçının sonrasında konuştu.

Haber; Sporx.com
Abone Ol
Samet Aybaba: 'Türkiye'nin en iyi iki hakemine bakmak lazım'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
03 Ocak 2021 21:28
Kayserispor Teknik Direktörü Samet Aybaba, Beşiktaş'a 2-0 mağlup oldukları maçın sonrasında konuştu.

Oyunu değerlendiren ve hakem performansına değinen Aybaba, "Ligin iyi takımlarından birine karşı oynuyoruz. Neyi planladık? Bir yerde duralım, sıkıştıralım, hızlı çıkalım. Birinci bölümü doğru yaptık ama hızlı çıkamadık. Biz de, rakip de pozisyon bulamadı. İkinci yarı biraz çıktık. Biz de 1 tane pozisyon bulduk, rakip de. Yakalayınca doğru vuruş yapmak lazım. Türkiye'nin en iyi 2 hakem arkadaşımız, biri VAR'da, biri sahada. Pozisyona bakmak lazım. Oyun içindeki davranışlarına bakmak lazım. Bunları da ayrıca yorumlamak lazım. Rakibiniz Beşiktaş'sa 1. bölgede durmayacaksınız, hızlı çıkacaksınız, top kaybetmeyeceksiniz. Bizim takımın planlama sorunu var. 3 bekimiz var, 4. bek yok. Ön libero yok. Elimizde kaliteli oyuncular var ama eksik. Oyuna müdahalede sorun yaşıyoruz. İki tane Türkiye'nin en iyi hakeminin pozisyonları nasıl değerlendirdiğine bir bakmak lazım." dedi.
İlk yarı takımının planları sahaya iyi yansıttığını aktaran Aybaba, "Biz de oyunu bir yerde tutalım, hızlı çıkalım diye planladık. İlk yarı başarılı olduk, pozisyon vermedik ama yapmayı düşündüğümüz çıkışı yapamadık. İkinci yarı biraz daha oyuncularımın kendine güveni gelince birkaç çıkış yaptık." diye konuştu.

Hakem hatalarının maçların önüne geçtiğini savunan Aybaba, şunları kaydetti:

"Ortada bir oyun, beraberliğe gidecekmiş gibi görünüyordu ama sonrasında bir penaltı kararı var. Türkiye'nin en iyi iki hakeminin verdiği kararlara bakmak lazım. İzlediğim kadarıyla futbolda her şey kötüye gitmeye başladı. Bir an önce toparlanmak lazım. İnsanların seyir keyfi alacağı bir futbol artık bizden gittikçe uzaklaşıyor. O nedenle futbolun ciddi sorunları var. Oyuncularım ellerinden geleni yapıyor, koşuyor, mücadele ediyorlar. Kadro eksikliği bizi çok etkiliyor. Futbolcularım gerçekten elinden gelenin en iyisini yapıyorlar. Bu bizi bir yere getirir mi? Getirmez. Bir an önce bulunduğumuz yerden çıkmak için takviyeye, moral motivasyona ve desteğe ihtiyaç var. Bunları bir arada yapıp bundan sonraki çalışmalarımızı yönlendirmemiz lazım."

 


Tümü
TÜMÜ