Samatta: "Geri dönersem nasıl olur bilmiyorum"

Fenerbahçe'nin Aston Villa'dan zorunlu satın alma opsiyonuyla renklerine bağladığı Samatta'dan sürpriz açıklamalar geldi.

Haber; Sporx.com
Abone Ol
Samatta: 'Geri dönersem nasıl olur bilmiyorum'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
02 Haziran 2021 14:57
Fenerbahçe'nin Aston Villa'dan zorunlu satın alma opsiyonuyla renklerine bağladığı ve yeni sezonda elden çıkarmak istediği Tanzanyalı oyuncu Mbwana Samatta açıklamalarda bulundu.

Aston Villa'ya transferinin ardından istenilen etkiyi yaratamayan oyuncunun Fenerbahçe'ye kiralanmasının ardından Tanzanyalı birçok futbolsever de Aston Villa'nın Instagram hesabını takipten çıkmıştı. Yaşanan bu olaya değinen Samatta, geri dönmesi durumunda nasıl bir karşılama yapılacağından emin olmadığını söyledi.

"NEFRET Mİ EDERLER BİLMİYORUM"

JAYM-Sport'a konuşan Samatta'ya geri dönüş sorulurken, "Aston Villa'dan ayrıldıktan sonra Tanzanyalı taraftarlar nefret ifadeleri kullandılar. Geri dönersem beni nasıl karşılarlar bilemiyorum. Aston Villa da yine kalpten mi kabul ederler mi bilemiyorum. Ama benim fikrim Aston Villa'da kalabileceğimi düşünmüyorum. Birçok Tanzanyalı da kiraya verildiğimde nefretten bahsetti, şimdi döndüğümü görmekten mutlu mu olurlar yoksa benden nefret mi ederler fikrim yok" dedi.

Fenerbahçe'de bu sezon 27 lig maçında forma giyen Samatta, 5 gol kaydetti.

SAMATTA'NIN KAP AÇIKLAMASI ŞU ŞEKİLDEYDİ

"Profesyonel futbolcu Mbwana Samatta'nın 31.05.2021 tarihine kadar kiralanması ve sözleşme sonunda transferi konusunda kulübü ve kendisi ile anlaşmaya varılmıştır. Aston Villa FC kulübüne toplam transfer bedeli olarak ise sözleşme boyunca 6.000.000 Avro ödenecektir. Transfer bedeline ilaveten, sportif sonuçlarımıza bağlı olarak azami 750.000 Avro bonus bedeli Aston Villa FC Kulübüne ödenecektir."

EURO 2020 Navigasyon
Tümü
TÜMÜ