Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Salley, Pistons'ın neden Jordan'ın elini sıkmadığını anlattı

Eski Detroit Pistons oyuncusu John Salley, Pistons'ın 1991'de Michael Jordan ve Chicago Bulls'a karşı tokalaşmadan sahayı terkettikleri anı, kendi açısından anlattı.

Haber; Sporx.com
Eski Detroit Pistons oyuncusu John Salley, Pistons'ın 1991'de Michael Jordan ve Chicago Bulls'a karşı tokalaşmadan sahayı terkettikleri anı, kendi açısından anlattı.

Detroit Pistons, Michael Jordan'ın zirveye çıkmasının önemli bir parçasıydı. Kariyerinin en önemli anlarından biri, 1991 Doğu Konferansı Finallerinde Bad Boy Pistons'ı nihayet yenmesi ve John Salley de dahil olmak üzere tüm Pistons kadrosunun, 4. maç sonrasında Bulls ekibiyle tokalaşmadan sahayı terketmesiydi.

Bazı taraftarlar bunu Pistons'ın Pistons'lığını yapması olarak görüyordu. Jordan ve Chicago Bulls'a saygısızlık etmeleri; damgalandıkları Bad Boy markası gibi davranmanın bir parçasıydı.

Bununla birlikte, eski Pistons oyuncusu John Salley, olayları farklı şekilde değerlendirdi. VLADTV'de bir röportaj yapan Salleyi, hikayenin takım tarafından olan tarafını anlattı.

"MEŞALEYİ ONLARA VERELİM.."

İfadesine göre, bu hareket, aslında birkaç yıl öncesinde Boston Celtics'in kendilerine yaptığı bir hareketti:

"Olan şey şuydu, Bill Laimbeer bize doğru eğilerek dedi ki: 'Meşaleyi, bize nasıl verildiyse onlara öyle verelim.'"

"TÜM TAKIM SAHADAN AYRILMIŞTI"


Bu, Celtics'in, 1987 yılında aynı şekilde Detroit'i yendikten sonra, 1988'de Doğu Konferansı Finalleri'nde yenildikten sonra yaptığı şeydi:

"1988 yılında, Adrian Dantley, Silver Dome'da faul çizgisinde. Birdenbire, tüm Celtics takımı biz faul çizgisindeyken aramızdan yürüyüp geçmeye başladı. Larry Bird, Parish, tüm takım sahadan ayrıldı. AD faul atışı kullanırken Isiah ve biz, bu adamların gidişini izledik."

"Birdenbire, Kevin McHale, Isiah'ya döndü ve 'kupayı Doğu'ya geri getirin' dedi ve sırtına vurup uzaklaştı. Biz çok şaşırmıştık. Kayıtlara baksanız görürsünüz."

Jordan ve Bulls ekibi, sonunda Detroit'i elemiş ve 1991 yılında şampiyonluğa ulaşmışlardı.