Salih Uçan: "Akşama kadar PUBG oynuyoruz"

Alanyaspor forması giyen Salih Uçan, tekrar oynayabilmek için 20 güne ihtiyaçları olduğunu söyledi.

Alanyaspor'da oynayan Salih Uçan, koronavirüs önlemleri nedeniyle evde geçen günlerini anlattı.

Koronavirüs salgını nedeniyle çalışmalarını evde sürdürdüğünü söyleyen Aytemiz Alanyaspor'un futbolcusu Salih Uçan ''2 arkadaşımla birlikte sürekli evdeyim. Tek başıma kalmak istemedim, zor bir süreçten geçiyoruz. İlk defa böyle bir durum oldu. Evden ayrılmamak zor bir durummuş. Bunu anlamış olduk. Akşama kadar internet üzerinden PUBG falan oynuyoruz, tavla oynuyoruz. Film izliyoruz, dizi izliyoruz. Oturuyoruz, tekrar oyun oynuyoruz. Kulübümüzn verdiği malzemelerle idman yapıyoruz sonra. Bu süreç yabancı futbolcular için daha zor geçiyor, lige başlayabilmemiz için en az 20 güne ihtiyacımız var.'' dedi.

Futbolu özlediğini kaydeden Salih, "Sahaya çıkmayı, arkadaşlarımızla olmayı, maç oynamayı, terlemeyi, yoğun tempoyu çok özledik. İnşallah en kısa zamanda atlatırız. Futbolcular için bu dönem çok zormuş." ifadelerini kullandı.

Salih Uçan, ''Fenerbahçe'de formayı aldığımda 6 numara pozisyonunda oynuyordum. Kendimi bu pozisyonda memnun hissediyorum. Teknik direktörümüz Erol Bulut'a oyun kurucu pozisyonunda oynamak istediğimi söyledim.'' diye konuştu.


Sporx Anasayfasına Dön