Sakaryaspor üzgün; Oyun memnun etmedi

Spor Toto 1. Lig'in ilk haftasında evinde Göztepe'ye 1-0 mağlup olan Sakaryaspor'da teknik direktör İlker Püren maçın ardından açıklamalarda bulundu.

Haber; AA, Fotoğraf; AA
Abone Ol
Sakaryaspor üzgün; Oyun memnun etmedi
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
15 Ağustos 2022 02:29
Spor Toto 1. Lig'in ilk haftasında Göztepe'ye sahasında 1-0 yenilen Sakaryaspor'un teknik direktörü İlker Püren, takım olarak kötü oyun sergilediklerini söyledi.

Püren, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, ilk maç itibarıyla kendi sahalarında ve kendi seyircileri önünde kazanmak istedikleri ama mağlubiyetle sonuçlanan bir günü geride bıraktıklarını ifade etti.

Özellikle ligin ilk maçlarında takımların konsantrasyonunun düşük olduğunu dile getiren Püren, bugün aynı olayı kendilerinin yaşadığını belirtti.

Hazırlık döneminde uygulamaya çalıştıkları, yapmak istedikleri birçok şeyi bugün psikolojik faktörlerden kaynaklı olarak sahaya yansıtamadıklarını aktaran Püren, hazırlık dönemleriyle lig maçlarının farklılıklar gösterdiğini, bu tür kazaların yaşanabileceğini anlattı.

Erken yenilen gol ve 10 kişi kalmalarının oyun düzenlerini değiştirdiğine işaret eden Püren, "Önemli olan bizim oyunsal sürecimizin nasıl başladığı ve nasıl bittiğidir. Bugünkü oyundan açıkçası şahsım adına memnun değilim. Burada bunu kaza olarak nitelendireceğiz ama kendimizi eleştirmezsek doğruları bulamayız. Bunu da yapacak iradeye sahibiz. Güçlü bir camiayız." şeklinde konuştu.

Püren, takımda motivasyon eksikliği olduğunu yineleyerek, "Kaybedilmiş bir şey yok, ilk maçtı. Eksikliklerimizi göreceğiz, hatalarımızı göreceğiz, bunlardan ders çıkaracağız. Önümüze daha umutla bakacağımız bir süreç bizi bekliyor." dedi.

Oyuncuların bireysel performanslarından ziyade takımın bütün olarak konuşulması gerektiğine değinen Püren, "Hep birlikte kötüydük, kötü bir oyunu ortaya koyduk. İstediğimizi yapamadık. Bence oyunsal olarak taraftarımızı memnun edecek bir oyun oynamadık." değerlendirmesinde bulundu.

SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ
Tümü
TÜMÜ