Sadri Şener: "Başakşehir şampiyon olursa Türkiye'ye yazık olur"

Trabzonspor'un eski başkanı Sadri Şener, ligin son durumu hakkında açıklamalarda bulundu. Şener, "Başakşehir şampiyon olursa Türkiye'ye de yazık olacak." yorumunu yaptı.

, Fotoğraf; AA
Sadri Şener: 'Başakşehir şampiyon olursa Türkiye'ye yazık olur'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
25 Mayıs 2020 16:07
Trabzonspor'un eski başkanlarından Sadri Şener, Haber61'de yayınlanan Bayram Özel programına telefonla bağlanarak açıklamalarda bulundu. Koronavirüs sürecini evde geçirdiğini kaydeden Şener "Koronavirüs sürecinde 68 yaşında olduğum için evdeydim. Şuanda bize güya serbest ama yürüme mesafesinde dediler. Ben yürüme mesafesi ne kadar bilmediğim için çıkmadım. Bazı yasaklar flu oluyor ben de evde oturdum." dedi.

"BAŞAKŞEHİR ŞAMPİYON OLURSA TÜRKİYE'YE YAZIK OLUR"

Şampiyonluk yarışındaki takımlarla ilgili de konuşan Şener sözlerini şöyle tamamladı;

Sağlık sorunu bu. Benim bildiğim Fatih Terim oynamak istemiyor, Rıza Çalımbay da istemiyor. Çok riskli bir durum. İstanbul hegomanyası Trabzonspor'a başkaldıracak bir durumda değil. 4 takım yarışıyor ama Başakşehir şampiyon olsa Türkiye'ye de yazık. Seyircisi falan yok, alınmasınlar ama… Zaten şuanda hangi takımın ne yapacağını bilmiyorsun, form durumlarını bilmiyorsun. Çalışmaların da muazzam hırslı geçtiğini sanmıyorum, onlar da korkarak çalışıyordur. Sonuçta yine de bir karar alındı saygı duymak lazım.

"12 HAZİRAN ERKEN OLDU"

Liglerin 12 Haziran'da başlatılacak olmasıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Sadri Şener "Sağlık açısından oynanmamalı. Futbol araya sosyal mesafe koyarak oynanan bir oyun değil. X bir takımın diyelim malzemecisinde koronavirüs çıktı, o takım 14 gün karantinaya alınacak ve oynayamayacak. Böyle riskler var. Benim kişisel görüşüm, Avrupa'ya uyar mı bilemiyorum, Temmuz Ağustos gibi hızlandırılmış şekilde Pazar - Çarşamba şeklinde oynayıp bitirme. Ya da benim de hoşuma gider, tescil edersin bu şekilde ligi, hayat yeniden başlar. Küme düşme kaldırılsın isteyen takımların zaten bundan sonraki maçlarda çok puan alamayacağını düşünüyordum. 12 Haziran biraz erken oldu." İfadelerini kullandı.

"POZİTİF VAKA ÇIKARSA NE YAPACAKSIN?"

Alınan kararın arka planında farklı konular olduğunu dile getiren Şener "Nihat beyin de işi zor şu anda. Bu işin bir de arka planı var. Para işleri var, yayın işleri var. Bunların baskıları var. Koronavirüs sürecinde sağlıklı olmak çok önemli ama ekonomi olmadan da sağlığı çözemiyorsun. İnsanların para kazanması lazım. Kazanamazsa nasıl mücadele edeceksin. Futbolda belki bu olmayabilir çünkü temaslı bir oyun. Allah korusun bir pozitif çıkarsa ne olacak. Sağlık Bakanı da vaka çıkarsa sorumluluk TFF'nin dedi. Bence Ağustos olabilirdi, haftada 3 maç şeklinde." Şeklinde konuştu.

"DESTEK OLMAZSA KULÜPLER BATAR"

Kulüplere destek olunması gerektiğini de belirten Şener "Borçların çoğu bankalara. Bankalar bu devirde bir takım şeylere yardım ediyorlar. Rakamlar büyük olduğu için şube müdürlerinin falan yapacağı iş değil bunlar. Genel müdür veya Bakan nezdinde bunları 1 yıl ödemesiz 7 yıla yayıp kulüplere vermek lazım. Ben yayıncı kuruluşun yerinde olsam para vermem. Seyirci yok. Kulüplere bankalar aracılığıyla destek verilmeli yoksa batarlar." Dedi.Tümü
TÜMÜ