Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Sacramento Kings, basketbol operasyonlarını komple askıya aldı!

Sacramento Kings'in, koronavirüs salgınına yanıt olarak, kendi basketbol tesislerindeki tüm basketbol operasyonlarını askıya aldığı söylendi.

Haber; Sporx.com
Sacramento Kings'in, koronavirüs salgınına yanıt olarak, kendi basketbol tesislerindeki tüm basketbol operasyonlarını askıya aldığı söylendi.

Sacramento ayrıca Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri tarafından belirlenen yönergeleri izleyerek oyunculara, antrenörlere ve personele evde kalma talimatı verdi.

Buna ek olarak, Kings ekibi oyuncularının hiçbirinin COVID-19 semptomları yaşamadıklarını açıkladı. Bununla birlikte, COVID-19'un doğada asemptomatik olduğu ve virüs bulaşmış bir kişinin her zaman semptomlarla karşılaşmayacağı, ancak başkalarına aktarabileceği biliniyor.

Kings'in duyurusu şu şekildeydi:

"Sacramento İlçesi sağlık görevlilerinin evde kalmaları için gereken direktif uyarınca (temel işlevler hariç), takımın antrenman tesisindeki tüm basketbol operasyonları bir sonraki duyuruya kadar askıya alınmıştır. Bu süre zarfında Kings oyuncuları, antrenörleri ve çalışanları evde kalmak ve sağlık ve güvenliği sağlamak için CDC yönergelerini takip etmek istemiştir.

Cuma günü belirtildiği gibi, hiçbir oyuncu koronavirüs semptomları yaşamamıştır (COVID-19). NBA protokolü uyarınca, ekip sağlık personeli semptomları olmadığını doğrulamak için her gün Kings oyuncularıyla check-in yapmaya devam etmektedir.

Hızla gelişen bu iklimde durumu değerlendirirken, lig ve halk sağlığı yetkilileri ile sürekli iletişim halinde olmaya devam ediyoruz. Ek güncellemeler lig veya takım tarafından erişilebilir olduklarında sağlanacaktır."