Rummenigge: "Ancelotti'yi gönderirken ağlayacaktım"

Bayern Münih Başkanı Karl-Heinz Rummenigge, Carlo Ancelotti'yi görevden alma kararı verirken çok zorlandığını söyledi.

Haber; Sporx.com dış haberler
Rummenigge: 'Ancelotti'yi gönderirken ağlayacaktım'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
11 Ekim 2019 02:22
Bayern Münih AG İcra Kurulu Başkanı Karl-Heinz Rummenigge, Festival dello Sport etkinliğinde La Gazzetta'ya konuştu.

İşte Rummenigge'nin açıklamalarından öne çıkanlar:

"Giovanni Trapattoni, Almanya'da hem ligi hem kupayı kazandı. Çok değerli ve sevgili bir adamdır. İtalyan futbolunun Almanya'daki elçisiydi. Başarıları bir yana, karakteri nedeniyle Almanya'da çok sevilir."

"ANCELOTTİ'Yİ GÖNDERİRKEN AĞLAYACAKTIM"

"Carlo Ancelotti, harika bir karakter ve muhteşem bir teknik direktördür. İkinci sezonunda aldığı sonuçlar, kulübün beklediği türden değildi. Carlo, hepimizin arkadaşıydı. En zor anlarda bile olağanüstü sakin bir karakteri vardır. Bu nedenle onu görevden almak için biraz fazla bekledik. Ona görevden alma kararı verdiğimizde neredeyse ağlayacaktım. O anda bile ne kadar harika bir adam olduğunu bize gösterdi."

"İDOLÜM ERNESTO PELLEGRINI'DİR"

"1984-87 arasında Inter'de oynadım. İdolüm dönemin Inter Başkanı Ernesto Pellegrini'dir. Inter taraftarları zorlu zamanlar geçiriyordu ve uzun süredir şampiyonluk göremiyordu. Sakatlık nedeniyle Inter'den ayrılmak zorunda kalsam bile kulübü hala seviyorum. Inter taraftarları gerçek dostlardır."

"BAŞKAN OLMAK, OYNAMAKTAN KARMAŞIK"

"Başkan olmak, futbol oynamaktan daha karmaşık. Kimse size nasıl başkan olacağınızı anlatmıyor, bir yerden öğrenemiyorsunuz. Ben ilk başkan olduğumda Pellegrini gibi olmaya çalıştım. Kaybettiğimiz maçlarda başkan Pellegrini, bizi yemeğe çağırırdı ve tüm takımı rahatlatırdı."
Tümü
TÜMÜ