Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Rozier: "En çok fedakarlığı ben ettim"

Terry Rozier, Boston'ın hayal kırıklığı yarattığı sezonunda "en çok fedakarlığı ettiğini" söyledi.

Terry Rozier, Boston'ın hayal kırıklığı yarattığı sezonunda "en çok fedakarlığı ettiğini" söyledi.

Önceki yılın playofflarında ön plana çıktıktan sonra geride kalan sezonda rolü azalmış olan 25 yaşındaki Rozier, kendisini "bu ligdeki üst düzey guardlar arasında" gördüğünü söyledi.

Rozier'ın ifadeleri şu şekildeydi:

"Herkes kafası kopmuş tavuklar gibi oradan oraya koşuşturuyordu. Koç zor bir pozisyondaydı, en zorlu pozisyonlardan birindeydi. Bütün bu adamlarla, tavırlı olan herkesle uğraşıyordu. All-Star olan, çok para alan, ve para kazanmaya çalışan adamlarla... Zor durum."

"En çok benim fedakarlık ettiğimi düşünüyorum, ancak bu takım için bunu her türlü yaparım. Bir çok şey benim için adil değildi, ama bu durum benimle ilgili değil. Bu yüzden şikayet etmiyorum."

"Kimsenin ne söylediği umurumda değil, herkesten çok fedakarlık ettim. Ben bu ligde birinci sınıf bir guardım. Burada kalsam da, kalmasam da bunu yeni bir başlangıç gibi hissediyorum."

Rozier önceki sene 16.5 sayı ortalaması yakaladığı playofflarda, bu sene 6.5 sayı ortalamayla oynamıştı.