Royal Youth'un Worlds 2019'daki rakipleri belli oldu!

Türkiye Büyük Finali 2019'da şampiyon olarak ülkemizi Worlds 2019'da temsil etmeye hak kazanan Royal Youth'un dev turnuvadaki rakipleri belli oldu.

Türkiye Büyük Finali 2019'da şampiyon olan Royal Youth'un Worlds 2019'daki rakipleri belli oldu.

Almanya'nın başkenti Berlin'de düzenlenecek Worlds 2019 ön elemelerinde mücadele edecek Royal Youth, D grubunda Damwon Gaming ve Flamengo Esports ile eşleşti.

Worlds 2019 Ön Eleme Aşaması D grubu:

  • Royal Youth
  • Flamengo Esports
  • Damwon Gaming

2 Ekim'de başlayacak olan ön eleme karşılaşmalarında grubunu ilk iki sırada tamamlayan ekipler ön eleme finallerine katılmaya hak kazanacak. Ön eleme finallerinden galip ayrılan 4 takım Grup Aşaması'na katılmaya hak kazanacak.
Format nasıl?

Dünya Şampiyonası üç aşamadan oluşuyor: Ön eleme aşaması, grup aşaması ve son olarak da eleme aşaması (çeyrek finaller, yarı finaller ve final).

Ön Eleme Aşaması: 2-5 Ekim; 7-8 Ekim

Berlin (LEC Stüdyosu)

12 takım 4 gruba ayrılacak. Her grup ikili lig usulüyle ve tek maçlık seriler üstünden tamamlanacak (her takım tüm diğer takımlarla ikişer kez oynayacak).

Her grubun birincisi ve ikincisi ön eleme finallerine çıkacak. Bu aşamada her bir grubun birincisi, grup ikincisi olan takımlarla eşleştirilecek. Bu maçlar, ön eleme aşamasından grup aşamasına çıkacak 4 takımı belirleyecek.Görsel: Riot Games

Sporx Anasayfasına Dön